Звіт Комітету зі зміни клімату малює жахливу картину прогресу Великобританії у скороченні викидів фермерських господарств та ізоляції будинків
Енергоефективні будинки можуть бути легкою перемогою, але Великобританія ігнорує це
Наразі немає надійних планів, щоб допомогти більшості домогосподарств покращити їхню енергоефективність, підсумовується у звіті Комітету зі зміни клімату: масштабна діра в політиці, яка дорого коштує Великобританії не тільки в кліматичних планах, але й у невиправдано високих витратах енергії.
Енергоізоляція була б найшвидшим і найефективнішим способом протидії зростанню цін на газ, але уряд значною мірою проігнорував його після того, як минулого року було скасовано «грант на зелені будинки». Навіть наші нові будинки неефективні: за останні роки було побудовано щонайменше 1,5 мільйона будинків, які потребують дорогого переобладнання. «Це повна історія горя», — сказав Кріс Старк, виконавчий директор Комітету зі зміни клімату.
Транспортна політика все ще занадто орієнтована на приватні автомобілі
За словами Старка, «Наземний транспорт повернувся назад» після карантину: більше людей повертається до своїх транспортних засобів, ніж сідає в потяги та автобуси.
Хоча деякі з цих автомобілів зараз є електричними, цього недостатньо, щоб зробити реальну різницю в викидах від транспорту – цьому не сприяє зростаюча тенденція до використання бензинових позашляховиків і збільшення розмірів навіть звичайних автомобілів. У звіті зазначається, що стратегія громадського транспорту також серйозно відсутня: «Був досягнутий лише обмежений прогрес у заохоченні модальної зміни транспорту і, що особливо важливо, немає прогресу у задоволенні попиту на авіацію та жодних заходів у відповідь на нашу рекомендацію щодо оцінки спроможності аеропорту»
Плани боротьби з викидами сільського господарства надто повільними
Найбільше різкої критики стосується Департаменту навколишнього середовища, продовольства та сільських справ.
Сільське господарство та землекористування становлять близько 12 % викидів парникових газів у Великобританії, і уряд встановив «хороші цілі для їх скорочення». Але ці цілі не відповідають політиці, і викиди від сільського господарства та землі залишаються незмінними з 2008 року, замість того, щоб падати, як їм потрібно.
Уряд повільно вирішував, як надати фінансовані платниками податків стимули для фермерів, оскільки Brexit, висадки дерев та інших заходів з охорони природи різко не вистачало, а в нещодавній продовольчій стратегії міністри відмовилися від екологічних заходів.
Поновлювані джерела енергії все ще ростуть
Морський вітер процвітає, популярність сонячних панелей все ще зростає, а низька вартість берегового вітру робить його привабливим і економічним, де розробники можуть отримати дозвіл на планування.
Виробництво енергії у Сполученому Королівстві є яскравою точкою, де зростає частка чистої енергії в електричній мережі, що може допомогти знизити ціни для споживачів загалом.
Деякі спостерігачі висловлюють стурбованість тим, що уряд заохочує вугільні електростанції тимчасово збільшити виробництво на тлі зростання цін на газ та проблем із постачанням. Старк сказав, що це не викликає занепокоєння: «Було б набагато гірше мати дефіцит енергії».
Влада неохоче просить людей змінити свою поведінку
«Пропозиція та попит не враховані в стратегії Уряду чистого нуля», – зазначається у звіті. Комітет закликав до проведення інформаційних кампаній для громадськості, які б інформували людей про те, як вони можуть зменшити викиди парникових газів, наприклад, навчаючи людей щодо впливу на навколишнє середовище та здоров'я, що містять багато м'яса. Рідше літати та більше використовувати «активний» транспорт, наприклад, ходити пішки та їздити на велосипеді, також допомогли б, і людям також можна було б показати, як стати більш ефективними споживачами енергії у своїх домівках і житті. Але міністри не бажають залучати громадськість, можливо, через страх бути поміченим як «няня» або застерігаючи людей, до явного розчарування Комітетом.
«Але ж це не нянька, це просто допомога людям зробити власний вибір», – сказав лорд Дебен
Джерело: https://www.theguardian.com/
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»