Українські вугільні електростанції обладнані різними видами котлів, і через їх відмінності в результаті отримуємо різні продукти згоряння вугілля:
— на дні котлів теплових електростанцій із сухим шлаковидаленням утворюється донна зола (bottom ash) — різновид вугільного шлаку: грубий і кутастий, легкий склоподібний матеріал;
— у котлах із рідким шлаковидаленням теплових електростанцій утворюється вугільний шлак — менш пористий, з вищою щільністю частинок.
У 2019 році в Нідерландах працювали чотири вугільні електростанції. В результаті роботи цих ТЕС утворюється донна зола, оскільки усі енергоблоки обладнані котлами з сухим шлаковидалення, а також генеруються інші продукти, такі як суха зола виносу та гіпс після сіркоочистки.
З моменту повторного впровадження вугілля для виробництва електроенергії на початку вісімдесятих років уся донна зола використовується у кількох сферах. Основні сфери застосування донної золи в Нідерландах — використання як легких наповнювачів в цивільному будівництві та для виробництва бетонних блоків. Хоча раніше й інші сфери застосування практикувались та досліджувались.
Донна зола: відходи чи продукт?
...Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»