Новини

Повернутися до переліку новин

5 червня, у Всесвітній день навколишнього середовища Організація Об'єднаних Націй опублікувала свою першу доповідь про пластик

У доповіді описані зусилля більш ніж 60 країн у боротьбі із забрудненням пластиком; підкреслюється, що застосування заборон чи податків на одноразові пластикові вироби  є найбільш ефективним засобом скорочення використання пластику.

Ерік Солхайм, глава Навколишнього середовища ООН у своєму звіті написав: «Пластик - це не проблема. Проблема полягає в тому, що ми робимо з цим, адже дії можуть бути безболісними та прибутковими для людей і планети».

На додаток до оцінки політичних рішень у звіті також викладено поточний стан перероблення та утилізації пластику. Згідно з доповіддю, тільки 9% усього пластика переробляється, а 79% - потрапляє на полігони, сміттєзвалища або до навколишнього середовища, 12% спалюється, в результаті чого забруднюючі речовини потрапляють до  атмосфери та впливають на стан  довкілля і здоров’я людей.

Особливу занепокоєність викликає використання пластикових пакетів, які часто блокують водні шляхи, надають комахам, які поширюють хвороби, місце для розмноження та завдають шкоди для дикої природи.

З країн, що впровадили заборони або податки на поліетиленові пакети, 50% не змогли надати дані для ефективної оцінки впливу таких дій. 30% від загального числа країн повідомили, що їх обмеження зменшили використання пластикових пакетів протягом першого року, а 20% відзначили, що їх нові заборони можуть виявитися малоефективними.

У доповіді підкреслюється успіх Марокко, де примусова заборона призвела до вилучення 421 тонни пластикових пакетів і майже повну їх заміну на пакети, виготовлені з тканини.

Доповідь ООН рекомендує доповнити заборони та податки поліпшеним управлінням відходами, круговою моделлю виробництва та споживання пластмас, фінансовими вигодами, представленими підприємствам і споживачам для заохочення розробки і прийняття альтернатив для виробництва пластмас.

Джерело: журнал «Екологія підприємства» за матеріалами UN Environment

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!