В умовах війни увага всіх зосереджується на головних для виживання питаннях: фінансування армії, влаштування біженців та надання допомоги пораненим. Але в той же час, потрібно приділяти увагу й іншим можливим наслідкам війни та вивчати їх комплексно, оскільки проблеми стану довкілля можуть легко перетворитися на загрози соціального характеру. Наприклад, сильне забруднення питної води чи пошкодження потужного промислового об’єкту неминуче призведуть до хвороб і загибелі людей, що в свою чергу викличе проблеми економічного характеру.
Збройні дії вже сьогодні спричиняють порушення рельєфу, руйнування ґрунту, забруднення й отруєння повітря та води, знищення рослинного і тваринного світу.
З точки зору довкілля не буває локальної війни, адже наслідки навіть найменших військових дій поширюються на цілий світ і мають виключно шкідливі результати на здоров’я та життя цілого людства. Довкілля залишається непомітною жертвою війни.
Що загрожує Україні та світу?
Все вищезгадане вказує на пряме порушення українського екологічного законодавства, прав людини, ядерної безпеки та миру у всьому світі.
Українська ППО днями збила російську ракету, яка намагалася влучити у дамбу водосховища під Києвом.
Якби це сталося, то з дна київського моря міг би піднятися радіоактивний мул, який захований з часів катастрофи у Чорнобилі 1986 року. Це спричинило би голод у всьому світі, тому що зробило би неможливим використання сільськогосподарських земель в Україні. Це екологічна катастрофа.
Боротьба триває. Нагадуємо, з 2 березня реалізується за участі ПАЕУ проєкт
УКРАЇНСЬКИЙ ЕКОЛОГО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ШТАБ
Тут кожен може допомогти зафіксувати злочини проти довкілля
У довкілля немає поняття кордонів. Все впливає на все. Екологічна система тим і цікава, що тут все взаємопов’язано. Маємо зберегти Україну! Маємо зберегти край, придатний до життя!
Прес-служба ПАЕУ
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»