На більшості річок України спостерігається низька водність і весняного водопілля на українських річках не буде.
Державне агентство водних ресурсів України може вперше обмежити права водокористувачів у використанні води через аномально теплі осінь і зиму.
«Вперше за 120 років Україна опинилася в ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів у використанні води. Для цього у Держводагентства є всі законодавчі підстави», — ідеться в повідомленні відомства на сторінці в Facebook.
У відомстві зазначають, що ст.я 45 Водного кодексу говорить, що в разі настання маловоддя права водокористувачів можуть бути обмежені або змінено умови водокористування, в тому числі скиди води через греблі ГЕС.
«Разом з тим акцентуємо увагу, що в разі прийняття таких заходів пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб українців. За інформацією Укргідрометцентру, сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність. Відповідно, цього року на українських річках весняного водопілля не буде», — сказано в повідомленні.
У прес-службі зазначили, що маловоддя може призвести до пересихання малих водотоків. «Міжвідомча комісія за погодженням режимів роботи дніпровських і Дністровського водосховища в контексті таких несприятливих умов і вираженого маловоддя погодила відповідні режими роботи водосховищ у березні 2020 року», — повідомили в Держводагентстві.
Як повідомляв УНІАН, в лютому Державне агентство водних ресурсів України заявило, що вже почало наповнення деяких водосховищ для підготовки до весняного сезону в умовах маловоддя нинішнього року. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель назвав можливу посуху через нестачу води в річках серйозним викликом для України, оскільки такої теплої і безсніжної зими давно не було. Він також зазначив, що через брак води в річках виробництво електроенергії гідроелектростанціями в поточному році може зменшитися до 6 млрд кВт-год з 8 млрд кВт-год.
Режими роботи водосховищ опубліковано на офіційному сайті ДАВР.
Джерело: УНІАН
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»