Новини

Повернутися до переліку новин

Дій локально: 10 кроків для збереження майбутнього планети

Чи знаєте ви, що людство сьогодні споживає більше, ніж може дати одна планета? А виробництво «потрібних» для нас товарів щороку все більше виснажує Землю.

Так, наприклад, щорічно в світі на смітник викидається близько 125 млн робочих телефонів, які просто набридли своїм господарям. Зрошення сільськогосподарських полів викликає висихання навіть найбільших річок, і кожна десята з них на кілька місяців на рік перестає впадати в море. Але найбільше вражає нещодавнє дослідження вчених з Принстону: зміни клімату, зокрема глобальне потепління, посуха, танення льодовиків та інші катаклізми, на 99% пов’язані з діяльністю людини, і всього на 1% — із природними процесами планети.

Не дивно, що все частіше свідомі споживачі замислюються про вплив своїх покупок на природу. 93% українців готові змінювати свої звички, щоб позитивно впливати на навколишнє середовище, показало опитування, проведене Mastercard разом з UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Тренд на екологічність — це не просто ще один модний рух. Стан довкілля та незворотні процеси в екології змушують багатьох із нас задуматися про важливість збереження природи як для нащадків, так і для самих себе. Високий рівень визнання кліматичної кризи означає, що практично всі країни на Землі офіційно згодні, що їхні викиди — проблема і вони мають бути строго обмежені.

Однак сподіватися тільки на уряд і корпорації не варто. Важливо тверезо оцінити свої власні сили і зрозуміти, що саме ми можемо зробити для запобігання екологічній катастрофі. Внесок однієї людини може бути мало помітний на тлі загальної екологічної ситуації, але він важливий, адже чим більше людей чинитимуть свідомо, тим більшим буде загальний ефект. Тим паче, що можна дотримуватися простих правил, щоб значно уповільнити негативний вплив людства на планету.

Розгляньмо десять простих кроків, які кожен з нас може зробити звичкою для збереження майбутнього нашої планети. Обмовимося відразу, що тут мова піде дійсно про прості способи, які ніяк не вплинуть на якість вашого життя і не змусять витрачати на них багато часу.

1. Вимикайте з розеток прилади, що простоюють

Сучасна техніка для цілодобового використання, наприклад, холодильники і роутери, виробляються так, щоб завжди бути підключеними до мережі без ризику бути зламаними. Однак інші домашні прилади, які ви не використовуєте, важливо завжди відключати від живлення після роботи.

Річ у тім, що навіть не в активному стані пристрої, увімкнені в розетку, споживають електроенергію. Відключаючи від мережі зайву техніку та зарядні пристрої, ви не лише збережете ресурси планети, але і зможете істотно заощадити на оплаті рахунків за електроенергію.

2. Утилізуйте батарейки

Викинута в урну батарейка потрапляє на смітник, де буде розкладатися сотнями років, при цьому забруднюючи до 16 м² землі і кілька сотень літрів ґрунтових вод. Занадто велика шкода від однієї маленької батарейки, чи не так? Щоб уникнути таких наслідків, досить здавати батарейки в спеціалізовані пункти прийому. Поки що в Україні немає переробного заводу, тому з пунктів прийому батарейки відправляють в європейські країни.

Фото: depositphotos

3. Завантажуйте пральну машину повністю

Повторимося, що ми не рекомендуємо вам рідше прати одяг на шкоду своєму побуту. Однак проаналізуйте, як багато речей ви кладете в барабан пральної машини? Намагайтеся заповнювати його на максимум, і в такий спосіб ви зможете заощадити воду й електроенергію. При завантаженні бака наполовину 50% потужності машинки витрачається просто так, не приносячи реальної користі ні людині, ні природі. Тим паче не варто запускати повноцінне прання заради однієї речі. В такому випадку вам краще вибрати швидкий режим, щоб зменшити споживання ресурсів.

4. Не друкуйте електронні квитки

Сучасні технології дозволяють відмовитися від друку квитків. Ви можете платити безготівкою онлайн — навіщо друкувати й витрачати папір на те, що є в зручному діджитал-форматі? Цифровий квиток на поїзд, у кіно або театр онлайн можна просто показати їх контролеру на вході зі свого гаджета. Як це зробити? Одного разу оцифрувати свою картку в банківському мобільному застосунку або застосунку платіжного сервісу, ви зможете зручно оплачувати покупки онлайн або будь-яким доступним пристроєм з NFC в офлайні. Це швидко, легко, зручно, гігієнічно, а головне — без сумніву, екологічно!

5. Сортуйте сміття

У великих містах сортувати сміття стає дуже просто завдяки роздільним бакам для збирання відходів. Вам достатньо організувати вдома місце для зберігання пластику, картону і скла, щоб, наприклад, раз на місяць виносити його в спеціалізовані пункти прийому або до баків.

Мотиватором для екозвичок можуть стати і колеги на роботі або сам роботодавець. Наприклад, ще рік тому міжнародний UKRSIBBANK BNP Paribas Group запропонував усім співробітникам — а це понад 5000 осіб — підтримати організоване сортування сміття, збір батарейок і вторсировини з подальшою передачею на утилізацію і переробку. Перший результат такої ініціативи допоміг компанії скоротити кількість відходів на співробітників на 25% вже до кінця першого року.

Фото: depositphotos

6. Усвідомлено купуйте одяг

На створення однієї футболки йде 2720 літрів води. Стільки людина може випити за три роки. Щоб не витрачати ресурси планети марно, вам слід переглянути кількість одягу, який купуєте. Звичайно, якщо штани порвалися, слід купити нові. Але ось стосовно купівлі п’ятої пари — варто задуматися.

7. Замініть одноразові пакети на шопер

Термін розкладання поліетиленових пакетів становить до 15 років. Вагома причина, щоб нарешті здати на переробку весь свій пакет з мільйоном пакетів і замінити його на тканинний шопер. По-перше, це модний аксесуар. По-друге, це дозволяє вам бути ще більш усвідомленим і екологічним!

Не тільки пакетами поповнюються сміттєві острови, тому важливо вивести зі свого повсякденного життя і інші одноразові товари, що забруднюють навколишнє середовище. Навіть бізнес прагне до цього. Так, в рамках «Зеленої кампанії для співробітників» UKRSIBBANK BNP Paribas Group відмовився від продукції одноразового використання в офісах і кафетеріях банку, а також при виготовленні рекламних товарів та сувенірної продукції.

Фото: depositphotos
8. Вибирайте душ замість ванни

Витрата води на наповнення половини ванни в середньому становить 250 літрів. Тоді як витрата води на 5-хвилинний душ до 50 літрів. Знову ж таки, ви не тільки усвідомлено поставитеся до використання ресурсів планети, але також і добряче заощадите на оплаті комунальних послуг.

9. Замініть лампочки в квартирі на енергозберігаючі

Використання енергозберігаючих лампочок у вашій оселі з дотриманням всіх інструкцій дає змогу знизити споживання електрики на освітлення приблизно на 70%. Ви можете вибрати лампи з теплим або холодним світлом, а також лампи, яскравість яких можна регулювати пультом.

Фото: depositphotos

10. Підтримуйте «зелені» проєкти

Найімовірніше, у вашому районі, місті або навіть житловому комплексі є різні екоініціативи: від спільного прибирання сміття в парках і лісах до ініціатив з роздільного збирання сміття або озеленення. Найчастіше участь у них допоможе вам не тільки зробити свій внесок у здоров’я планети, а й весело провести час і ближче познайомитися з сусідами.

Спільні зусилля на благо природи роблять і бізнеси. Наприклад, компанія Mastercard створила глобальну ініціативу Priceless Planet Coalition. Завдяки спільним зусиллям всіх партнерів коаліції в найближчі 5 років будуть висаджені 100 мільйонів дерев у критично важливих лісах світу. Такий крок дозволить зменшити рівень «парникового» вуглекислого газу. В Україні цей проєкт ексклюзивно підтримує UKRSIBBANK BNP Paribas Group. Ви теж можете приєднатися! Досить просто здійснювати NFC-оплати карткою Mastercard від UKRSIBBANK. За це банк підтримає висадку 75 тисяч дерев у важливих для благополуччя глобальної екосистеми районах планети.


Як бачите, це дійсно нескладні поради, які до снаги кожному з нас. Про важливість малих кроків і поступового переходу до екозвичок говорить і психолог та блогер Анна Саман. «Звісно, неможливо всім дружно відмовитися від технічного прогресу, стати дауншифтерами, дотримуватися палеодієти і бити ногами кожного, хто йде з поліетиленовим пакетом. Ні. Я пропоную поглянути на своє життя усвідомленіше, подумати, що можна зробити для збереження природи, трохи попрацювати над побутовими звичками», — зазначає вона.

Якщо вам складно почати — Саман рекомендує подивитися на списки, подібні до 10 лайфхаків вище, і вибрати один або кілька, з яких вам буде нескладно почати. «Скільки таких кроків зробиш ти — особистий вибір. Навіть один — це вже подія і екоперемога!» — впевнена Саман. А оскільки в наших руках майбутнє нашої планети, тому рекомендуємо почати зміни просто сьогодні! Наприклад, заведіть баночку для збирання батарейок.

Джерело: biz.nv.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!