Новини

Повернутися до переліку новин

Донбас на порозі екологічної катастрофи

Людство завжди рахувало військові втрати за кількістю вбитих і поранених солдатів та мирних жителів, зруйнованих міст та інфраструктури, а про збитки для навколишнього середовища навіть не замислювалися. Тим часом здавна воюючі сторони засипали колодязі, спалювали посіви, вирубували ліси, знищували угіддя і вирізали худобу. Нині наслідки збройних конфліктів для природи — ще серйозніші.

Сьогодні війна руйнує навколишнє середовище на Україні. За оцінкою експертів Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), в результаті конфлікту в Донбасі зруйновано екосистеми на території щонайменше в 530 тисяч гектарів, в тому числі в 18 природних заповідниках загальною площею 80 тисяч га. Крім того, постраждало 150 тисяч гектарів лісів — досі на території, прилеглій до зони бойових дій, палахкотять 12 тисяч лісових пожеж.

У регіоні зосереджено 5,5 тисяч промислових підприємств і об'єктів інфраструктури, які в разі пошкодження стануть джерелом значної шкоди для навколишнього середовища.

Забруднення річок, включаючи Дон, загрожує здоров'ю людей. Зона бойових дій, в тому числі сільськогосподарські угіддя, «начинена» боєприпасами, на ліквідацію яких підуть роки або навіть десятиліття.

«Донбас знаходиться на порозі екологічної катастрофи, причина якої – забруднення повітря, ґрунту та води в результаті розривів великої кількості боєприпасів і затоплення промислових підприємств», — застерігає експерт ЮНЕП Лейла Урекенова. «Необхідно терміново провести оцінку екологічного збитку, викликаного збройним конфліктом, і звести його до мінімуму».

В ООН наполягають на тому, що захист навколишнього середовища повинен стати частиною зусиль із запобігання конфліктам і стратегій з підтримки миру, тому що не може бути міцного і стійкого миру там, де природні ресурси, необхідні для добробуту людей, пошкоджені або зруйновані.

Джерело: журнал «Екологія підприємства» за матеріалами НОВОСТИ ООН

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!