Новини

Повернутися до переліку новин

Екологічної катастрофи вдасться уникнути на Тернопільщині

За кілька останніх років на території Тернопільської філії державного підприємства «Укрветсанзавод», що розташований поблизу села Острів Тернопільського району, внаслідок безгосподарної виробничої діяльності, накопичилося близько 5000 тонн відходів тваринного походження. Вони гниють, забруднюють повітря та грунти, створюючи загрозливу ситуацію.

Минулого року ця тема була топовою у багатьох місцевих засобах масової інформації, адже проблема справді потребувала негайного вирішення. Яка ж ситуація нині? В останні дні грудня депутати обласної ради прийняли Програму утилізації відходів тваринного походження на території Тернопільської філії ДП «Укрветсанзавод» на 2018 рік. Основним завданням підприємства є забезпечення екологічного й епізоотичного благополуччя тваринницьких ферм, птахоферм, підприємств та пунктів забою і переробки тварин, особистих селянських та фермерських господарств. Запобігання поширенню інфекційних захворювань серед людей і тварин здійснюється шляхом забезпечення своєчасного збирання, утилізації та переробки туш загиблих тварин, відходів від забою тварин, неякісних харчових продуктів та продовольчої сировини у м’ясо-кісткове та кісткове борошно.

Прийнята обласною радою програма передбачає вирішення проблеми утилізації (захоронення) відходів тваринного походження, накопичених на території ТФ ДП «Укрветсанзавод» у с. Острів Тернопільського району, попередження потрапляння шкідливих продуктів тваринництва у грунт і воду, виникнення надзвичайних ситуацій.

Закриття чи призупинення діяльності заводу може призвести до непоправного. Тому для вирішення проблеми необхідне залучення фінансових ресурсів усіх рівнів (обласного, районного, сільського).

Вартість будівництва споруд для утилізації відходів тваринного походження на території ТФ ДП «Укрветсанзавод» становить 3 млн 236 тис. 966 грн. Будівництво планується здійснити в один етап у 2018 році. Кошти для реалізації програми мають бути надані з Тернопільського обласного, Тернопільського районного та Острівського сільського бюджетів.

Станом на кінець 2017 року на території області працює 64 м’ясопереробних підприємства, 154 свиногосподарства, у яких утримується 156 тисяч свиней, 46 ферм, у яких утримується 29 тисяч голів худоби, 16 птахогосподарств. Відтак, кількість побічних продуктів тваринного походження становить близько 5 тисяч тонн  щороку.

За словами начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василя Хомінця, програма дасть змогу реалізувати усі ті напрацювання, які були зроблені фахівцями протягом року, запобігти екологічній катастрофі, а також повноцінно відновити роботу ТФ ДП «Укрветсанзавод» з переробки та утилізації відходів тваринного походження.

Джерело: www.svoboda.te.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!