Новини

Повернутися до переліку новин

Французький досвід вирішення проблем з відходами

Проблема скорочення відходів актуальна для багатьох країн. У Франції знайшли простий, але ефективний спосіб, як стимулювати виробників і споживачів вибирати упаковку, яку можна переробити.

Французький уряд оголосив про плани зробити пляшки з переробленого пластику менш дорогими, ніж пляшки з нового пластику. Цю стратегію буде реалізовано у рамках ширшого плану посилення правил використання пластмаси. Інші аспекти плану включають збільшення податків на полігони та зниження податку на додану вартість на діяльність, пов’язану з переробкою. Ці нові заходи стануть доповненням до питань утилізації продовольчих відходів і прийнятих законів щодо викинутих речей в індустрії моди.

Міністр охорони навколишнього середовища Бруне Пойрсон заявив, що уряд Франції представить додаткові конкретні заходи для вирішення проблеми забруднення пластиком. Частина з них — це зниження на 10% цін на продукти, упаковані в перероблену упаковку. Система знижок буде заохочувати споживачів вибирати перероблені товари. «Ви зможете зробити вибір між двома пляшками, одна з яких зроблена з переробленого пластику та коштує дешевше», — повідомив Пойрсон.

На даний час Франція має другий за величиною показник рециркуляції в Європі, і тільки 25,5% відходів пластикової упаковки переробляються. Для порівняння: Німеччина й Нідерланди переробляють близько 50% своїх пластикових відходів.
Проте французький уряд планує до 2025 року змінити свій показник переробки пластику до 100%. Нещодавня заява стало одним із перших кроків для досягнення цієї мети (яку цілком можливо здійснити, наприклад у Норвегії сьогодні переробляється близько 97% пластикових пляшок).

Читайте також: З 2019 року у Каліфорнії ресторанам забороняється подавати напої з пластиковими трубочками

Роздрібні торговці також приєдналися до вирішення проблеми переробки пластику. Французька компанія E.Leclerc пообіцяла ліквідувати продаж одноразових пластмас і замінити їх більш екологічними альтернативами, такими як бамбук. Також вона тестує систему заохочення клієнтів, які приносять пластикові та скляні пляшки на утилізацію до спеціальних магазинів.

Франція завжди виявляла активність у питаннях боротьби із відходами. За Індексом стійкості харчових продуктів 2017 року, вона стала провідною країною в Європі щодо обмеження харчових відходів.

Останніми роками у Франції спостерігається збільшення кількості бездомних людей, і у 2016 році вона стала першою країною, яка прийняла закон, що забороняє продуктовим магазинам і супермаркетам викидати продукти, термін придатності яких закінчується. Вони зобов'язані віддавати їх благодійним організаціям для поширення нужденним. Той же підхід планується застосувати до текстильної промисловості, заборонивши викидати непроданий одяг. Відповідний закон, як очікується, буде прийнято у 2019 році.

Джерело: Велика Епоха

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!