Новини

Повернутися до переліку новин

Хто відповідає за кліматичну політику

«Зелений» енергетичний перехід зробив кліматичну політику одним з факторів конкурентоспроможності економіки. Дешева чиста електроенергія та водень сприятимуть розвитку промисловості.

Перебудова промисловості із застосуванням нових «зелених» технологій дасть змогу успішно конкурувати на зовнішніх ринках. І тут зростає роль держави, оскільки для стимулювання інвестиційних процесів необхідна саме державна участь.

Формування стимулюючої кліматичної політики є крос-секторальним завданням, що вимагає залучення цілого ряду державних інститутів. Крім міністерств, відповідальних за охорону довкілля, це Міністерства економіки, закордонних справ, енергетики, органи, відповідальні за роботу з МФО, за залучення інвестицій та ін.

Тому в більшості країн світу за адаптацію економіки до «зеленого» енергетичного переходу відповідає окремий орган – комітет або комісія, що складається з представників різних державних інститутів.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.12.2017 №878-р, за розроблення і схвалення «Стратегії адаптації до зміни клімату України на період до 2030 року» відповідають Мінприроди, Мінекономрозвитку, Міненерго, Мінрегіон, Мінагро, Мінфін. Створення єдиного відповідального органу дало б змогу більш оперативно й ефективно працювати в зазначеному напрямі з огляду на стратегічну важливість цього питання для економіки України.

Як це працює в різних країнах – в інфографіці GMK Center:

Джерело: ecoindustry.pro

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!