Ізраїльські вчені створили унікальний біопластик. Вироби з цього матеріалу більш екологічні, ніж зі звичайного пластика.
Екологи називають біопластик засобом з'єднання з природою, оскільки він кардинально відрізняється від звичайних поліетиленових відходів, які забруднюють навколишній світ, повідомляє Хроніка.інфо.
Переробка або обмеження у використанні звичного вже нам пластику практично не дають ефекту. Ось чому вчені розробляють все нові й нові види біологічно чистого полімеру, який легко та швидко розкладається в природних умовах, не завдаючи природі ніякої шкоди.
Однак виникає питання, якщо біопластик давно вже винайшли, чому він не приходить на зміну поліетилену, виробленому з нафти? Адже вже не перший рік у світі випускають біорозкладні полімери, наприклад PLA, PBS, отримані з цукрової тростини або кукурудзи.
Річ у тому, що на виробництво цих біополімерів необхідні додаткові посівні площі, добрива, прісна вода, що, в остаточному підсумку, обертається майже тією ж катастрофою для природи, не кажучи вже про те, що цих ресурсів і так не вистачає на нашій планеті. До того ж, такий біопластик виходить занадто дорогим, через що у нього немає навіть комерційного майбутнього...
ТАУ (університет у Тель-Авіві) вдалося нарешті створити біополімер, який не потребує ні земельних ресурсів, ні прісної води. Отримувати його можна з відходів мікроорганізмів, які харчуються морськими водоростями. Такі відходи легко переробляються в органіку, з якої ізраїльтяни отримали унікальний біорозкладний полімер - полігідроксіалканоат, або скорочено PHA.
Співавторами даного винаходу стали професор Майкл Гозін і доктор Олександр Гольберг.
Будь-який виріб або та ж упаковка з PHA, запевняють вчені, легко розкладається в природі, не завдаючи їй ніякої шкоди. Більш того, для створення самого полігідроксіалканоату не потрібні якісь рослини, а значить — сільгоспугіддя та прісна вода. Це дозволить виробляти порівняно дешевий і ефективний біопластик у будь-якій країні, де є можливість використовувати морські ресурси, тобто водорості.
Поки що вчені ТАУ допрацьовують свій винахід, підбираючи найбільш оптимальні поєднання «водорості-бактерії» з метою зниження собівартості такого біопластику та створення його різних модифікацій, що задовольнять різноманітні потреби ринку в пластикових виробах і упаковці.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»