Новини

Повернутися до переліку новин

Кабмін вніс зміни до Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю: екологічний та радіологічний контроль проводити не будуть

Для реалізації положень Закону України № 2530 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» щодо приведення актів Кабміну у відповідність з цим Законом, Уряд вніс зміни до п. 7 Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю.

У чому суть?

Норми Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю, затверджені постановою Уряду від 18.08.2010 р. № 751, містять положення щодо здійснення у пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю, зокрема, санітарно-карантинного, екологічного, радіологічного контролей, контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон.

Однак Законом № 2530 внесено зміни до Митного кодексу, якими передбачено, що у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України заходи офіційного контролю проводяться в обсязі, необхідному для надання дозволу на пропуск товарів через митний кордон України для їх переміщення до пунктів призначення на території України чи до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України або випуску їх у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну.

Заходи офіційного контролю — це фітосанітарний контроль, ветеринарно-санітарний контроль, державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин, що проводяться згідно із законодавством України.

Також ст. 222 Митного кодексу визначено, що у пунктах пропуску через державний кордон України органи доходів і зборів здійснюють контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства України щодо міжнародних автомобільних перевезень згідно із Законом України «Про автомобільний транспорт».

Таким чином, перелік видів контролю, які у визначених законодавством випадках здійснюються у пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю, оновлено і приведено у відповідність із Митним кодексом зі змінами, внесеними Законом № 2530 (виключено санітарно-карантинний, екологічний, радіологічний контролі, та контроль за переміщенням культурних цінностей через державний кордон).

Що це дає?

Внесені зміни дозволять привести норми Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю у відповідність із Митним кодексом.

Це одна з чотирьох постанов Кабміну, які були внесенні Мінфіном на розгляд Уряду для приведення у відповідність із положеннями актів Уряду, Законом № 2530.

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!