БРЮССЕЛЬ, 28 червня. (Рейтер) – Країни Європейського Союзу в понеділок остаточно схвалили закон, який робить цілі ЄС, що стосуються викидів парникових газів, юридично обов'язковими, в той час як політики ЄС готують величезний новий політичний пакет по боротьбі зі зміною клімату.
У квітні учасники переговорів з парламенту і країн-членів ЄС досягли угоди по кліматичному закону, який встановлює цілі щодо скорочення викидів в ЄС на 55% до 2030 року в порівнянні з базовим рівнем 1990 року і усунення їх до 2050 року.
Міністри 27 країн ЄС офіційно схвалили операцію в понеділок, за винятком Болгарії, яка утрималася.
«Остаточний компроміс недостатньо відображає нашу національну позицію», – заявив офіційний представник уряду Болгарії, не уточнюючи ніяких подробиць.
Лідери всіх країн ЄС у грудні досягли угоди стосовно мети по скороченню викидів до 2030 року. Ця стратегія спрямована на те, щоб вивести ЄС на шлях, який, якщо слідувати йому в глобальному масштабі, допоможе уникнути найгірших наслідків зміни клімату. Цілі застосовуються до загальних викидів в ЄС і не є обов'язковими вимогами для кожної країни.
Закон спрямований на те, щоб поставити клімат у центр всієї політики ЄС, забезпечуючи підтримку цілей скорочення викидів майбутніми нормативними актами.
Це потребуватиме серйозного перегляду політики. Більшість законів ЄС призначені для досягнення попередньої мети по скороченню викидів на 40% до 2030 року.
Європейська комісія почне це оновлення 14 липня, коли запропонує цілий ряд заходів щодо перетворення промисловості, енергетики, транспорту і житлового будівництва з метою зменшення викидів CO2. Пропозиції будуть включати реформи вуглецевого ринку ЄС, більш жорсткі стандарти викидів CO2 для нових автомобілів і більш амбітні цілі в галузі поновлюваних джерел енергії.
Закон про клімат також вимагає від Брюсселя створення незалежного експертного органу для консультування з питань кліматичної політики і бюджетного механізму для розрахунку загальних викидів, які ЄС може призвести з 2030 по 2050 рік у відповідності зі своїми кліматичними цілями.
Європарламент схвалив закон минулого тижня. Парламент і держави-учасники підпишуть текст на цьому тижні, це буде формальним кроком, перш ніж закон набуде юридичної сили.
Джерело: Thomson Reuters Foundation
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»