Новини

Повернутися до переліку новин

Китайські вчені створили пластик, що розкладається у воді

Китайські вчені змогли створити такий вид пластику, який за кілька тижнів буде повністю розкладатися у воді. В Академії наук КНР заявили, що це відкриття зможе допомогти у розв’язанні проблеми забруднення води в усьому світі.

Для створення такого пластика вчені об'єднали процес неферментативного гідролізу у воді та процес біологічного розкладання.
Потрапляючи в море, цей вид пластика повністю розкладається в період від кількох до сотні днів. При цьому в кінцевому підсумку він не перетворюється в макромолекулярні речовини, які загрожують екологічній безпеці, пояснили вчені.

Новий пластик, що розкладається у воді, негайно запустили в масове виробництво. На сьогодні вже йде будівництво трьох заводів із виробництва такого пластику. Заводи матимуть потужність у 75 тисяч тонн.

Екологи вкрай стурбовані тим, що в моря та океани щодня викидається 12,7 мільйона тонн пластику. Сам же пластик становить 80% від загального обсягу сміття, що викидається в океан. Якщо цю ситуацію не вдасться змінити, то до 2050 року маса пластику в воді буде більшою, ніж маса всієї риби в океані.

Дійсно, проблема забруднення становить велику небезпеку для всього світу, адже це загрожує не тільки падінням популяції тварин і рослин, а можливо і навіть зникненням багатьох видів, але також є величезна небезпека для самої людини. На щастя, з кожним роком все більше людей зацікавлені у розв’язанні цієї проблеми, а також з’являються нові способи зменшення забруднення та запобігання йому.

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!