Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

Киянин створив прототип «розумної» теплиці, яка готує живильний розчин для рослин

Киянин Володимир Козеровський створив прототип «розумної» теплиці, яка готує живильний розчин для рослин з правильно збалансованим вмістом рівня кислотності (pH) добрив та керує процесом поливу. 

Проект комплексної системи управління, яка складається з кліматичного контролера, розчинного вузла і системи оповіщення про надзвичайні ситуації, отримав нагороду і грошовий приз в номінації "Найкраще технологічне рішення" на Всеукраїнському конкурсі інноваційних агропроектів AgroChallenge, який проходив в рамках V Фестивалю інноваційних проектів " Sikorsky Challenge 2016. 

Як зазначає Володимир Козеровський, «розумна» теплиця дозволяє програмувати полив по часу або залежно від показників датчиків вологості ґрунту. «Система управляється з будь-якого мобільного пристрою, а один технолог може обслуговувати одночасно кілька об’єктів», - наголошує киянин.

Розробка дає можливість не тільки управляти всіма процесами в теплиці, а також проводити віддалений моніторинг, збирати аналітику і, як наслідок, прогнозувати збільшення врожаю, добиватися максимальної ефективності бізнесу, розповідає Володимир Козеровський.

"Багато власників неавтоматизованих теплиць з року в рік зазнають збитків, здійснюючи поширені помилки: забули підкинути дров у котел - заморозили розсаду, неправильно змішали добрива - отримали передозування та низькі показники росту рослин, - пояснює розробник. - Крім того, як показує практика, дуже мало працівників теплиць розбирається у тонкощах вирощування рослин".

Наразі прототипи "розумної теплиці" вже тестуються на декількох об'єктах, а авторська команда покращує систему, виходячи з побажань перших споживачів.

Розробники системи впевнені, що розробка буде користуватися попитом у власників дрібних тепличних комплексів, невеликих господарств, оранжерей, зимових садів і теплиць приватного сектора.

За словами Володимира Козеровського, в Україні цей ринок оцінюється у $72 млн, а на світовому ринку тільки щорічний відсоток зростання дрібних тепличних господарств становить близько 9% - більше $30 млрд. 

«В світі "розумні теплиці" удосконалюються в два рази швидше, ніж звичайні, і до 2020 року ринок може зрости до $1,2 млрд, - припускає фахівець. – Однак нам не страшні конкуренти, розробки яких зазвичай занадто дорогі для більшості малих підприємств».

Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!