Фахівці з Технологічного інституту Джорджії (США) створили з панцирів крабів і деревних волокон матеріал, який може замінити пластикову упаковку.
Хітин і целюлоза - одні з найпоширеніших у природі біополімерів. Вчені звернули увагу, що нановолокна хітину заряджені позитивно, в той час як нанокристали целюлози — негативно. Це дозволяє чергувати шари, отримуючи міцний, гнучкий та прозорий матеріал.
Вчені порівнювали отриманий матеріал з поліетилентерефталатом (ПЕТ) - тією самої пластиковою прозорою плівкою, яка широко використовується для упаковування харчових продуктів.
«Наш матеріал захищає вміст від кисню, що проникає ззовні, на 67% краще від ПЕТ. Це означає, що продукти можна зберегти свіжими довше», - зазначив один з авторів розробки Джей Карсон Мередіт (J. Carson Meredith).
На відміну від ПЕТ (матеріалу на основі нафти), плівка з біополімерів розкладається в природі. До того ж целюлоза та хітин відносяться до поновлюваних природних ресурсів. На думку авторів розробки, наявних матеріалів буде достатньо, щоб налагодити виробництво та створити гідну альтернативу пластиковим пакетам.
Тепер питання переходить з наукової в комерційну площину. Для виробництва новинки доведеться поліпшити способи отримання хітину, а також налагодити промисловий процес для виробництва нової упаковки.
Джерело: журнал «Екологія підприємства» за матеріалами www.ecoportal.su
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»