Новини

Повернутися до переліку новин

Матеріал з панцирів крабів, як альтернатива пластику

Фахівці з Технологічного інституту Джорджії (США) створили з панцирів крабів і деревних волокон матеріал, який може замінити пластикову упаковку.

Хітин і целюлоза - одні з найпоширеніших у природі біополімерів. Вчені звернули увагу, що нановолокна хітину заряджені позитивно, в той час як нанокристали целюлози  — негативно. Це дозволяє чергувати шари, отримуючи міцний, гнучкий та прозорий матеріал.

Вчені порівнювали отриманий матеріал з поліетилентерефталатом (ПЕТ) - тією самої пластиковою прозорою плівкою, яка широко використовується для упаковування харчових продуктів.

«Наш матеріал захищає вміст від кисню, що  проникає ззовні, на 67% краще від ПЕТ. Це означає, що продукти можна зберегти свіжими довше», - зазначив один з авторів розробки Джей Карсон Мередіт (J. Carson Meredith).

На відміну від ПЕТ (матеріалу на основі нафти), плівка з біополімерів розкладається в природі. До того ж целюлоза та хітин відносяться до поновлюваних природних ресурсів. На думку авторів розробки, наявних матеріалів буде достатньо, щоб налагодити виробництво та створити  гідну альтернативу пластиковим пакетам.

Тепер питання переходить з наукової в комерційну площину. Для виробництва новинки доведеться поліпшити способи отримання хітину, а також налагодити промисловий процес для виробництва нової упаковки.

Джерело: журнал «Екологія підприємства» за матеріалами www.ecoportal.su

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!