Новини

Повернутися до переліку новин

Методика розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі у результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря: нові правила розрахунку

У травні набрала чинності довгоочікувана для контролюючого органу методика розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (далі — Методика). Методика набрала чинності 15 травня 2020 року, тобто з цього часу посадові особи контролюючого органу можуть її застосовувати.

Складаючи наказ про затвердження Методики та саму Методику, суб’єкти законодавчої ініціативи передбачили певні зміни, але не застосували зворотну дію законодавства в часі. Фактично, порушення, які були виявленні з 11 травня 2019 року, коли було скасовано державну реєстрацію попередньої методики, залишилися без можливості застосування заходів відповідальності.

Що ж нового передбачає Методика? Дивіться у таблиці.

Змінено сферу застосування Методики

Зі сфери застосування виключено неорганізовані стаціонарні джерела викидів.

Такими джерелами є джерела забруднення, не оснащені спеціальними спорудами для відведення газів, як-то газоходами, трубами та іншими спорудами (наприклад, відстійники, амбари, шламонакопичувачі, тощо).

Розширено термінологію Методики новими термінами

Визначено забруднюючі речовини, викиди яких підлягають регулюванню, зокрема, забруднюючі речовини, визначені в Переліку найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, викиди яких в атмосферне повітря підлягають регулюванню, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 року № 1598, та в Переліку забруднюючих речовин на порогові значення потенційних викидів, за якими здійснюється державний облік, який є додатком до Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, затвердженої наказом Мінекоресурсів від 10 травня 2002 року № 177.

 

Стаття публікується частково!!!

Повна версія - в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №7, 2020

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!