Новини

Повернутися до переліку новин

Модернізуватися ніколи не пізно: чеський кейс впровадження інтегрованого дозволу

Європейський слід

Реформа дозвільної системи у галузі промислового забруднення ґрунтується на Директиві 2010/75/ЄС про промислове забруднення (ДПЗ), яку Україна зобов’язалася впровадити відповідно до Угоди про Асоціацію з ЄС.

Чехія почала імплементацію Директиви 2010/75/ЄС в 2002 році. Тоді це була Директива про комплексне запобігання і контроль забруднення (2008/1/ЄС). Країна масово видавала інтегровані дозволи у 2003–2007 роках.

За цей час було видано 1776 інтегрованих дозволів на установки, що підпадають під дію Додатку 1 ДПЗ. У 2018 році кількість інтегрованих дозволів у країні налічувала 1477.

Виробництва Додатку 1 до Директиви на прикладі Чехії

Уряд схвалив розроблену Мінприроди Концепцію реалізації державної політики у сфері промислового забруднення. Ecobusiness раніше публікував детальний огляд наслідків та перспектив упровадження концепції для бізнесу, а цього разу вивчимо досвід Чехії, яка проходила аналогічний шлях у 2002–2007 роках. Модернізацію одного із чеських підприємств аналізує Світлана Сушко, експерт Реформи скорочення викидів від великих спалювальних установок та підтримки імплементації Директиви ЄС про промислові викиди Команди підтримки реформ при Мінприроди.

Проте певні виробництва можуть мати декілька установок, які підпадають під вищезазначені категорії. Наприклад, чеська компанія Tereos TTD Co.

Завод Добровіце (www.cukrovaryttd.cz), що виробляє цукор та спирт, здійснює виробництва, що відповідають чотирьом категоріям Додатку 1 ДПЗ. Це:

1) Виробництво цукру = Категорія 6.4.b.
Обробка та переробка сировини (за винятком фінальної розфасовки), призначеної для виробництва продуктів харчування або кормів із (II) тільки рослинної сировини з виробничою потужністю, що перевищує 300 тонн на день або 600 тонн в день, якщо установка працює не більше 90 днів поспіль на рік;

2) Виробництво вапна = Категорія 3.1.b.
Виробництво вапна в печах з продуктивністю понад 50 тонн на добу;

3) Виробництво спирту = Категорія 4.1.

Виробництво таких органічних хімічних речовин, як: (b) кисневовмісні вуглеводні — спирти, альдегіди, кетони, карбонові кислоти, складні ефіри і суміші складних ефірів, ацетатів, простих ефірів, пероксидів і епоксидних смол;

Автор: Світлана Сушко, експерт Команди підтримки реформ при Мінприроди

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 8, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!