Провідний світовий виробник поновлюваного дизельного палива Neste вивчає можливості використання пластмасових відходів як сировини для переробки на органічне паливо в майбутньому. Мета проекту – вже в 2019 році розпочати роботу над пробним виробництвом у промислових масштабах. Мета ж всієї компанії полягає в тому, щоб до 2030 року досягти щорічного обсягу переробки пластмасових відходів у розмірі мільйона тонн.
«Neste займає друге місце серед найбільш екологічно відповідальних підприємств у світі; вже зараз ми є найбільшим світовим виробником поновлюваного дизельного палива, використовуючи у виробництві відходи і залишки. Наша мета – стати лідером в області низьковуглецевої переробки і підтримати створення економіки замкненого циклу, або циркулярної економіки, завдяки впровадженню інноваційних рішень у сфері переробки пластмасових відходів», - зазначає Матті Лехмус (Matti Lehmus), віце-президент Neste з питань бізнесу в області нафтопродуктів
«Завдяки ґрунтовній базі знань у сфері дослідження сировини і первинної обробки ми перебуваємо на унікальних стартових позиціях у процесі переробки пластмасових відходів в органічне паливо. Одночасно наша мета – створити рішення, яке підтримало б загальносвітові прагнення скоротити кількість пластмасових відходів», – додає Лехмус
Використання пластмасових відходів як сировини сприяє ефективному витрачанню матеріалів, зменшує залежність від нафти, а також вуглецевий слід, тобто викиди в перерахунку на CO2 (carbon footprint)
Читайте також: Вчені створили дивовижний мінерал, який може врятувати світ від забруднення вуглекислим газом
В Європі кінцеві споживачі щорічно створюють близько 27 млн тонн пластмасових відходів. Лише близько третини цієї кількості на сьогодні збирають із метою переробки
У січні 2018 року Євросоюз опублікував стратегію щодо обороту пластмаси в економіці. Одна з її цілей – до 2030 року збільшити переробку пластмаси і повторне використання пластмасової тари. Сукупність правових актів ЄС щодо відходів передбачає зміну мети переробки - переробка пластмасової тари має бути підвищена до 50% від її кількості в 2025 році і до 55% - в 2030-му.
«Щоб досягти амбітних цілей Євросоюзу з переробки пластмаси, до правил ЄС потрібно включити як хімічну, так і механічну переробку», – вважає Матті Лехмус.
Під хімічною переробкою йдеться про використання пластмасових відходів як сировини в переробці і нафтохімії, в результаті чого вони перетворюються в такі кінцеві продукти, як паливо, хімікалії і нові пластмасові вироби. Хімічна переробка може створити нові способи перероблення пластмасових відходів, доповнюючи традиційні механічні методи, завдяки чому з'являться високоякісні кінцеві продукти.
Щоб виробництво продукції з пластмасових відходів досягло промислових масштабів, необхідний розвиток технологій, а також певний цикл дій, які узгоджуються з цінностями компанії. Для пришвидшення цього процесу Neste шукає партнерів з цінностями, аналогічними тим, яких вони дотримуються протягом усього циклу діяльності. Ці партнери дуже різні - від інноваційних та екологічно відповідальних утилізаторів відходів і до розробників різноманітних технологій.
Читайте також: ІKEA планує відмовитися від одноразового пластику
Neste не тільки шукає способи використовувати пластмасові відходи як сировину, а й допомагає виробникам пластмас і підприємствам, які споживають пластмасу, зменшити залежність від нафти та скоротити викиди, що спричиняють зміни клімату, пропонуючи виготовлення пластмасових виробів із сировини біологічного походження, в тому числі жировмісних відходів і масел. Восени 2018 року Neste і IKEA почнуть в комерційному обсязі випускати поліпропілен із біологічної сировини, що не містить викопних речовин. Вперше в світі поліпропілен біологічного походження буде виготовлятися в промисловому масштабі.
Для довідки:
Neste - провідне фінське підприємство з переробки нафти і поновлюваних ресурсів, світовий лідер з торгівлі альтернативним дизельним пальним з виробничою потужністю понад 2 млн тонн пального на рік. У 2017 році підприємство посіло друге місце в світовому індексі довгостроковості Dow Jones. Доходи Neste в 2017 році склали 13 млрд євро. Акції підприємства котируються на біржі Фінляндії.
Джерело: журнал «Екологія підприємства» за матеріалами www.baltic-course.com
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»