Новини

Повернутися до переліку новин

Остап Семерак: «В системі еко координат українців відчуваються кардинальні зміни»

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що отримані  соціологічні досвідчення у екологічній сфері стануть дороговказом у реалізації державної екологічної політики  та «звіркою годинників» дій влади і думки громадськості.

«Проведення такого соціологічного дослідження в екології – це вже велика  ментальна перемога. Традиційні дослідження проблеми екології в пріоритет ніколи не виносили. Екологія завжди була на останньому місті після економіки, охорони здоров’я та інших сфер життя. Дане дослідження – еко-компас, який дає змогу реально оцінити чи в правильному напрямку рухається  державна екологічна політика», - сказав Остап Семерак.

Міністр також підкреслив, що зміна ставлення українців до екології з перших днів роботи його команди в міністерстві є пріоритетом в роботі.

«Дослідження показали, в країні почався новий рух еко-свідомості українців. Для 93% українців охорона довкілля є важливою проблемою, а 87% вважають, що можуть особисто відігравати роль у захисті українського довкілля. Це – абсолютно нове усвідомлення ролі екології в житті людини. Водночас, поки що для українці для збереження довкілля роблять замало. Відчувається розрив між сприйняттям еко-цінностей та реальними діями», – розповів Міністр.

За його словами  дуже незначний відсоток українців, які використовують різного роду екологічні практики. Зокрема, на запитання  громадян, що вони робили для збереження довкілля 65% відповіли, що сортували сміття,43% – купували товари місцевих виробників, 35%  – зменшили споживання енергії, а 27% – води. Ще 34% уникали купівлі одноразових пластикових виробів, а 25%  користуються вело-транспортом і ходять пішки.

Міністр також звернув увагу, що кількість людей в Україні, для яких проблема довкілля важлива, співпадає з відповідним показником в країнах ЄС.

«Це означає, що за свідомістю український громадян абсолютно інтегрований в загальний європейський простір. За час керування мною міністерством екології всі законодавчі акти, які були розроблені, були  сформовані на виконання Угоди про Асоціацію в чіткій співпраці з європейськими інституціями», – розповів Остап Семерак.

Джерело: menr.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!