На засіданні Парламенту схвалено у першому читанні за основу законопроект №3356-д від 05.11.2020 щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту. За це рішення проголосувало 293 народних депутати.
Законопроект – результат продуктивної співпраці Держенергоефективності, Міненерго, народних депутатів, асоціацій нафтопереробної та спиртової галузей.
Основною метою проекту Закону є створення дієвого законодавчого механізму для розвитку конкурентного ринку виробництва і використання біоетанолу та біокомпонентів на транспорті в Україні.
«Розвиток ринку біоетанолу є важливим кроком на шляху заміщення нафти і нафтопродуктів, які у 2020 році посіли перше місце у товарній структурі імпорту України на суму 3,8 млрд доларів», - прокоментував в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.
Крім того, Україна щорічно імпортує до 55 тис. т біоетанолу у складі бензину. У той же час, загальні виробничі потужності ДП «Укрспирт» сягають близько 110 тис. тонн біоетанолу в рік, які на сьогодні є незадіяними.
Законопроектом передбачається:
При цьому технічні характеристики палива з біокомпонентами обов’язково повинні відповідати вимогам технічних регламентів, гармонізованих європейських стандартів та інших нормативно-правових актів.
Під час виступу у Парламенті народний депутат України, голова Комітету ВРУ з енергетики та ЖКП Андрій Герус повідомив, що законопроект розглянуто Енергетичним Співтовариством, він відповідає європейській практиці і сприятиме зменшенню шкідливих викидів у навколишнє середовище.
Загалом прийняття законопроекту дозволить:
- залучити інвестиції у виробництво рідкого біопалива;
- стимулювати будівництво нових потужностей із виробництва біоетанолу;
- активізувати агрохолдинги та спиртові заводи щодо виробництва рідких біопалив;
- створити нові робочі місця;
- підвищити рівень завантаженості спиртових заводів та виробничого потенціалу суміжних сфер;
- збільшити надходження податків до бюджетів різних рівнів;
- скоротити викиди парникових газів у транспортній сфері.
Джерело: www.kmu.gov.ua
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»