Новини

Повернутися до переліку новин

Посилення екоконтролю та імплементація вимог ЄС в українському природоохоронному законодавстві: Держекоінспекція запропонувала рішення

Держекоінспекція подала низку рекомендацій щодо законодавчих змін, які дозволять імплементувати європейські норми та посилити екологічний контроль, - про це йдеться на офіційному сайті ДЕІ.

Ініціативи обговорювались під час засідання першої Наглядової ради проєкту «Підтримка України в наближенні законодавства ЄС у сфері навколишнього природного середовища» («APENA 2»). Голова ДЕІ Андрій Мальований повідомив, що фахівці Держекоінспекції подали рекомендації щодо змін природоохоронних норм відповідно до сучасних викликів. Зокрема, запропонували зміни до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», які надають ДЕІ повноваження для контролю за дотриманням екологічного законодавства збоку органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Також у Держекоінспекції запропонували створення електронної системи «Екологічний інспектор», що дозволить в електронному вигляді реєструвати усі процеси щодо проведення планових та позапланових перевірок.

Важливим напрямком, в яких необхідні законодавчі зміни, залишається контроль за дотриманням природоохоронного законодавства в частині охорони моря та повітря.

«Пропонується розробити підзаконні нормативно-правові акти, що дозволять Держекоінспекції контролювати забруднення атмосферного повітря промисловими підприємствами відповідно до Закону України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», який вступає в дію з 1 січня 2021 року. Одними з найважливіших пропозицій ДЕІ є зміни в законодавстві щодо контролю забруднень на морі. Досі ця сфера залишалася майже неконтрольованою, а екологічні інспектори часто не мали змоги не лише стягнути з порушників відшкодування збитків, але й зафіксувати порушення. Сподіваюся, українські законодавці нададуть Державній екологічній інспекції можливість ефективного контролю за дотриманням суднами і кораблями вимог природоохоронного законодавства України», - зауважив Андрій Мальований.

Ще одним необхідним кроком у сфері охорони навколишнього середовища стане ухвалення методик вимірювання забруднень довкілля. Вони встановлять єдині обов'язкові правила для контролю діяльності можливих порушників екологічного законодавства.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/
 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!