Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

Правоохоронні та державні органи посилюють координацію для протидії злочинам проти природи

Незаконні рубки лісів, забруднення вод, порушення правил користування надрами та знищення об’єктів природно-заповідного фонду – невичерпний перелік злочинів проти довкілля, які фіксуються в Україні.

Їх розслідування має стати пріоритетом. На цьому акцентував увагу Президент України у своєму відеозверненні. Володимир Зеленський: «Масштаби та суспільна небезпека екологічної злочинності вимагають від правоохоронних та інших державних органів роботи на 200 відсотків своїх можливостей. Посилення боротьби з правопорушеннями у сфері охорони довкілля повинно бути одним із основних пріоритетів кримінальної політики».

Питання протидії таким злочинам обговорили в Офісі Генерального прокурора під час спільної наради з керівниками Нацполіції, СБУ, ДБР, НАБУ, РНБОУ, Міноборони, народних депутатів, центральних органів державної влади.

Мета зустрічі – узгодити позиції усіх служб та скоординувати роботу.

Роман Абрамовський: «Сьогодення ставить перед людством нові унікальні виклики – кліматичні загрози, необхідність збереження біорізноманіття, зменшення промислового забруднення та ефективне управління відходами. Для ефективної боротьби із злочинами проти довкілля важливо використовувати всі інструменти та засоби – як превентивні заходи, так і інструментарій кримінального права».

Міністр запропонував створити постійнодіючу міжвідомчу робочу групу. Вона стане платформою для обговорення результатів розслідування найбільш резонансних злочинів проти довкілля та необхідних законодавчих змін.


Довідково

  • при Міндовкіллі працює спеціальна робоча група по нарахуванню збитків за злочини проти довкілля на тимчасово окупованій території Автономної республіки Крим та міста Севастополя. Вперше за 7 років окупації півострову визначили алгоритм необхідних дій – використання супутникових технологій для нарахування збитків. Практичні результати очікуємо найближчим часом.
  • завдяки співпраці з Державним космічним агентством виявили 57 незаконних сміттєзвалищ на території Київської області. Міндовкілля звернулось до Прем’єр-Міністра України з проханням надати доручення на позапланові перевірки та до Офісу Генерального прокурора. Такий алгоритм дій плануємо поширити на всю територію України.

Джерело: mepr.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!