Новини

Повернутися до переліку новин

Рада зареєструвала проєкт про екомаркування

Законопроєкт має виправити огріхи законодавства, що змішують поняття «органічний продукт» та «екологічне маркування»

Нещодавно Верховна Рада України зареєструвала законопроєкт № 6446 «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання застосування екологічних маркувань і декларацій», який серед іншого передбачає вилучення з обігу псевдоекологічної продукції.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга народу» та заступник голови екологічного комітету Олександр Маріковський на своїй сторінці у фейсбуці.

«Кожен із нас має довіряти екологічній інформації про продукт і маркуванню, яке вказує на те, що виріб можна переробити чи продукт містить певний відсоток вторинної сировини, або продукт відповідає стандарту, який визначає вимоги до багатьох екологічних характеристик: ресурсозбереження, безпека, вплив на довкілля. Саме про таку можливість законопроєкт № 6446», —  написав нардеп у соцмережі.

За словами Маріковського, проєкт закону про екомаркування спрямований на підтримку сталого розвитку в Україні ринку продукції, яка вже відповідає добровільним екологічним стандартам, для того щоб виробники такої продукції були захищені від недобросовісних конкурентів, мали довіру в споживачів і можливість отримання державної підтримки.

«Перш за все це підтримає зелений інноваційний розвиток малого та середнього підприємництва», — додав «слуга».

Що передбачає законопроєкт № 6446

  • чітке розуміння того, що таке «екологічне маркування», «екологічні декларації» («екологічна продуктова декларація», «вуглецевий слід», «водний слід»), «екологічна самодекларація»;
  • належне застосовування таких засобів інформування споживача;
  • посилення державного нагляду щодо їх застосування;
  • виправлення огріхів законодавства, що змішують поняття «органічний продукт» та «екологічне маркування»;
  • усунення недобросовісної конкуренції на зеленому ринку, який уже почав формуватися в Україні згідно зі стандартами, гармонізованими з міжнародними, що впроваджені в ЄС та в Україні;
  • забезпечення правових засад для вилучення з обігу продукції, щодо якої застосовано безпідставне екологічне маркування та декларації. посилення контролю з боку держави щодо недопущення застосування недобросовісних екологічних маркувань і декларацій, що вводять в оману споживача;
  • запобігання створенню додаткових торговельних бар’єрів, що не порушить принципів дерегуляції та не утворить корупційних ризиків. 

Джерело: ecopolitic.com.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!