Новини

Повернутися до переліку новин

Реформа системи управління відходами дозволить скоротити кількість українських територій, завалених сміттям

Полігон є найдешевшим способом позбутися відходів. Однак більшість країн вже давно відмовляються від такої практики та скорочують кількість відходів, які захоронюють на своїх територіях. Наприклад, у Австрії, Бельгії, Данії, Німеччині, Нідерландах, Норвегії, Швеції та Швейцарії міські відходи майже не вивозяться на полігон.

В Україні, на жаль, на сьогодні це фактично єдиний діючий та найпоширеніший спосіб поводження з відходами. Як результат, за офіційними даними, маємо близько 6 тис. сміттєзвалищ і полігонів. Їх загальна площа перевищує 9 тис. га. Для порівняння, це як 12 605 футбольних полів для міжнародних матчів. Або більше, ніж територія Івано-Франківська, Черкас або Чернігова. І лише трохи не досягає площі таких міст, як Кременчук, Ірпінь, Керч, Кропивницький, Суми або Хмельницький.

Скільки усього стихійних сміттєзвалищ – не знає ніхто. Так, минулого року у приватному секторі було виявлено 22,6 тисяч несанкціонованих звалищ.

Більшість полігонів та офіційних звалищ є небезпечними для довкілля та людей. Частина полігонів перевантажена та не відповідає нормам екологічної безпеки, терміни їх рекультивації постійно переносяться. Адже всі сміттєзвалища з'явилися десятки років тому. Сьогодні місцеві бюджети неспроможні одночасно профінансувати їх рекультивацію, бо всі ці роки тариф був занадто низьким та не покривав такі витрати. 

Реформа управління відходами має докорінно змінити цю ситуацію. Будуть встановлені вимоги до експлуатації полігонів, всі звалища отримають дозволені обсяги захоронення відходів. Ті з них, які не будуть приведені до вимог законодавства, закриватимуть.

Загалом, мета реформи – зменшити кількість відходів, які захоронюватимуть на звалищах. Згідно з європейською ієрархією управління відходами, яку потрібно впровадити і в Україні, захоронення має стати винятковим, останнім варіантом, який застосовуватиметься, коли з відходами вже нічого не можна зробити. Перевага ж має надаватися запобіганню та повторному використанню відходів, а далі – рециклінгу та відновленню.

Джерело: mepr.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!