Новини

Повернутися до переліку новин

Ще раз про ГОУ: вимоги законодавства щодо охорони атмосферного повітря та контроль

Серед обов’язкових питань перевірки суб'єкта господарювання Державною екологічною інспекцією згідно Уніфікованої форми акту є дотримання підприємством вимог «Правил технічної експлуатації установок очистки газу», що затверджені Наказом Мінприроди №52 від 06.02.2009 року, який зареєстровано у Мінюсті України 13.04.2009 за № 327/16343.

Означені вимоги є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання (фізичними і  юридичними  особами), які розміщують, проектують, будують, реконструюють, технічно переозброюють, експлуатують ГОУ. Правила не поширюються на установки очищення викидів пересувних джерел, джерел біологічного та радіоактивного забруднення, джерел викидів іонізуючих випромінювань та на технологічні ГОУ. 

У Додатку 1 «Перелік питань щодо проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства про охорону атмосферного повітря» до Уніфікованого акту зазначається:

  • призначення суб’єктом господарювання осіб, відповідальних за технічний стан, обслуговування і безпечну експлуатацію установок очистки газу, належне розташування та обладнання місць відбору проб та вимірювання параметрів газопилового потоку, ведення журналу обліку робочого часу установок очистки газу;
  • розроблення і затвердження інструкції з експлуатації установок очистки газу відповідно до умов їх роботи;
  • розроблення паспорту на кожну  установку очистки газу;
  • складання актів перевірок технічного стану установок очистки газу на джерелі викиду (утворення);
  • проведення технічного навчання і перевірки знань з правил технічної експлуатації установок очистки газу інженерно-технічного персоналу (не менше одного разу на три роки) та обслуговуючого персоналу, залученого до експлуатації установок очистки газу (не менше одного разу на рік).

За підтримки Професійної асоціації екологів України (ПАЕУ) проводиться навчання на курсах підвищення кваліфікації у групах та на індивідуальне замовлення суб’єктів господарювання. 

Запрошуємо на Інтенсив-курс підвищення кваліфікації «Правила та вимоги щодо технічної експлуатації установок очистки газу (ГОУ)»,  що відбудеться онлайн 29 листопада 2021

Програма курсу має максимально практичну спрямованість, лаконічно та логічно вибудована. Навчання проводить Євгеній Алтухов, еколог-практик, фахівець з екологічного менеджменту, експерт комітету ПАЕУ з охорони атмосферного повітря 

Детальніше про курс >>>

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ >>>

З питань участі: 0 800 14 899

З питань вступу до PAEU:
Інна Сінєнко, 073 305 8016, event@ecolog-ua.com
 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!