Новини

Повернутися до переліку новин

Що потрібно знати про загадковий викид радіації на Уралі і чи загрожує він Україні

Викид рутенію-106 в атмосферу стався наприкінці вересня на комбінаті "Маяк", який виробляє компоненти для атомної зброї і займається переробкою ядерних відходів.

На початку листопада науковці з Франції помітили над Європою радіоактивну хмару, яка могла утворитись через витік рутенію-106 на території Росії або Казахстану.

Журналіст Денис Казанський у своєму блозі зазначив, що наявність рутенію в повітрі свідчить про те, що сталася аварія.

Ситуація склалася дуже серйозна. Якщо в Європі вміст рутенію в повітрі був мінімальним, то у Челябінській області, де сталась аварія, все було набагато гірше
– зазначив блогер.

Він навів дані французького інституту IRSN, який повідомив, що у повітря могло потрапити від 100 до 300 терабеккерелей активності. А це дозволений викид комбінату "Маяк" рутенію-106 в рік, тобто в 10 тисяч разів менше, ніж 300 терабеккерелей.

На думку науковців, аварія на "Маяку" може бути пов'язана із заскловуванням відпрацьованого ядерного палива, або попаданням матеріалу, що містить рутеній-106, у піч для переплавлення металів.

Комбінат "Маяк" – підприємство, яке є одним з найстаріших атомних об'єктів в світі. На ньому були проведені випробовування компонентів для першої радянської атомної бомби. Виробництво на комбінаті надзвичайно брудне, а в часи СРСР радіоактивні відходи комбінату просто скидалися в річки та озера. Окрім того, комбінат "пережив" кілька десятків аварій, збиток від яких перевищує наслідки від аварії у Чорнобилі.

Чи потрапила радіація з Росії в Україну? Так, потрапила. Зміст рутенію-106 в атмосфері України було зафіксовано ще 6 жовтня. У цей день вимірювальні прилади зафіксували підвищений вміст ізотопу рутенію в повітрі. При цьому концентрація його була безпечною,
– додав Казанський.

Також ізотоп рутенію було зафіксовано у повітрі Швейцарії, Польщі, Італії, Німеччини, Австрії, Чехії та Франції.

Додамо, радіоактивна хмара з рутенієм-106, яку помітили над країнами ЄС, проходила і над Україною.

Російське відділення екологічної організації Greenpeace закликає владу розслідувати можливі події, які могли призвести до потрапляння в атмосферу радіоактивного ізотопу рутеній-106 на Уралі.

Джерело: 24 Канал

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!