Новини

Повернутися до переліку новин

Створено нанокомпозитний матеріал, який руйнує парникові гази та очищує повітря

Інженери з об'єднання Graphene Flagship розробили новий фотокаталізатор на основі наночастинок графену та діоксиду титану. При нанесенні на фабричні труби або інші промислові споруди, каталізатор здатний нейтралізувати більшу частину парникових газів до того, як вони потраплять в атмосферу.

Забруднення атмосфери є головною проблемою в містах та промислових районах. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожна дев'ята смерть пов'язана з хворобами, викликаними забрудненням повітря. Органічні забруднювачі, такі як оксиди азоту та інші леткі сполуки, міститися в вихлопних газах та виділяються «брудною» промисловістю.

Для розв'язання цієї проблеми, вчені постійно шукають нові способи видалення забруднюючих речовин з атмосфери. З цим добре справляються деякі фотокаталізатори, такі як діоксид титану. Коли діоксид титану піддається впливу сонячного світла, він розкладає оксиди азоту та інші леткі органічні сполуки, присутні на поверхнях, окислюючи їх, перетворюючи в інертні та нешкідливі з'єднання.

Команда Graphene Flagship спільно з міжнародною групою вчених з Болонського університету, Міланського технічного університету, Національної дослідницької ради Італії (CNR), NEST, HeidelbergCement Group, Ізраїльського технологічного інституту, Технічного університету Ейндховена та Кембриджського університету розробили фотокаталізатор на основі графен-титану, який розкладає до 70% оксиду азоту (NOx) в атмосфері, що на 40% краще, ніж цим справляються стандартні наночастинки діоксиду титану.

Один з еспериментів, які проводили вчені:

Фото: Graphene-flagship.eu

Джерело: Eco Technology

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!