Новини

Повернутися до переліку новин

Україна має всі шанси перетворити Зону відчуження на сучасний, інноваційний і унікальний об'єкт

Після звільнення Чорнобильської АЕС від російських ядерних терористів, Україна має всі шанси перетворити Зону відчуження на сучасний, інноваційний і унікальний об'єкт. 

Про це повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

“Раніше ми створювали у Чорнобильській зоні об’єкти для довгострокового зберігання і захоронення відпрацьованого ядерного палива та радіоактивних відходів. Сюди мало б повернутися наше відпрацьоване ядерне паливо з території рф. Тепер потрібно зробити усе, аби у рамках репарацій ці небезпечні відходи, навпаки, попрямували до країни-агресора. Тому вже потрібно мати нову концепцією розвитку Чорнобильської зони”, - акцентував Руслан Стрілець.

Очільник Міндовкілля поставив керівнику агентства низку завдань:

  • Створити концепцію трансформації зони відчуження. У цьому документі має бути сформоване бачення процесу пред'явлення репарацій росії щодо передачі українського відпрацьованого ядерного палива та радіоактивних відходів на зберігання до рф.
  • Створити науковий хаб. Рашисти дали нам унікальний шанс – відновити та перетворити зруйновані ними об’єкти Зони у сучасні наукові майданчики для проведення досліджень. На заміну зруйнованим, побудувати нові найсучасніші в усьому цивілізованому світі об'єкти.
  • Подбати про заходи безпеки для працівників у Зоні відчуження. Життя і здоров'я людей мають бути на першому місці. Формувати ротації працівників та логістику потрібно, виходячи саме з цього принципу.
  • Продовжити комунікувати з міжнародними партнерами щодо підтримки відновлення Зони відчуження. Україна довела усім, що вона є щитом Європи і всього цивілізованого світу від аборигенної навали. За це ми заплатили і продовжуємо платити велику ціну. Європа і увесь цивілізований світ це розуміють. Тож, я впевнений, що ми можемо розраховувати на підтримку міжнародних партнерів у відновленні та розбудові Чорнобильської зони.
  • Завершити оцінку та інвентаризацію збитків внаслідок агресії рф. За попередніми підрахунками, шкода від дій окупантів у Зоні відчуження становить майже 2,5 млрд грн. Розраховую, що вже найближчим часом остаточні суми збитків будуть визначені. Ми маємо доносити цю інформацію до українців та міжнародної спільноти.
  • Відновити роботу системи радіаційного моніторингу. Маємо дати суспільству максимум достовірної інформації про рівень радіації у зоні відчуження та припинити жодні маніпуляції щодо цього.
  • Відновити зв’язок у зоні відчуження. Потрібен чіткий план відновлення зв’язку на всіх об'єктах Зони відчуження.
  • Налагодити пропускний режим у Зону. Важливо запровадити законний та безпечний пропускний режим у Чорнобильську зону та дати світу доступ до правдивої інформації.
  • Впроваджувати заходи з відновлення та збереження природи Зони відчуження. Окупанти завдали значної шкоди унікальній заповідній території Зони. Доручив керівнику ДАЗВ спільно з ДЕІ порахувати збитки живій природі на території заповідника та у цілому у Зоні відчуження.

Джерело: mepr.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!