Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

Український стартап почав продавати перші агродрони для американських фермерів

Український стартап Kray Technologies підписав перші контракти на виробництво агродронів на американському ринку (США і Канада). Необхідні патенти в США вже отримані, тому найближчим часом компанія працюватиме над десятьма апаратами. 

Зараз передсерійну комерційну збірку першого дрона організували в Києві, неподалік метро Теремки. З наступної весни український стартап прийматиме передзамовлення для серійного виробництва. Його організують в різних країнах світу.  Один агродрон коштує близько $ 50 000 (разом з наземною станцією управління), але після запуску серійного виробництва ціна має суттєво зменшитися. За словами засновника проекту Дмитра Сурду, у компанію вже інвестували понад $ 350 000, зокрема минулого року Kray отримала грант Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global).

«Ми будемо розголошувати наших інвесторів тоді, коли у нас буде черговий раунд, який ми вирішимо зробити публічним», – говорить Дмитро Сурду.

Український дрон оснащений системою комп'ютерного бачення, яка дозволяє розпізнавати перешкоди і автоматично ухилятися від них (камери здатні розпізнавати рельєф на відстані 10-70 метрів, лідар – 5-25 метрів). В майбутньому на моделях встановлять апарат «комп'ютерний зір», що працюватиме в нічному режимі. Робочий цикл дрона: 15 хвилин політ, 1 хвилина обслуговування. За один цикл він обробляє до 14 га. Час заряду пари акумуляторів – до 60 хвилин. Продуктивність – 27-48 га на годину, 300-500 га за день. Дрон розвиває швидкість 110 км/год. Ємність бака для хімікатів – 22,5 л і 15 кг.

Основна функція агродрону – збільшити врожайність і зменшити обсяги внесення добрив, що в свою чергу підвищує доходи і зменшує витрати фермерів. Наприклад, літак, удобрюючи поля, може пропустити деякі ділянки, через що втрачається близько 4% врожаю. Дрон Kray летить на висоті 1 метра над посівами в автоматичними режимі. І втрати врожаю (через необроблювані краї поля) знижується до 0,5%.

На міжнародному ринку в українського дрона є кілька конкурентів, таких як Yamaha Rmax. На нашому ринку Kray конкуруватиме з китайським DJI Agros M1, однак він має вдвічі менший бак для добрива і значно поступається в швидкості. Але і коштує дешевше – близько $ 15 000. Крім того, китайський дрон компактніший і простий у програмуванні задач. Конкурувати з DJI українцям буде не просто. Адже ця компанія має велику виробничу базу, власне ПО, мотори та інші комплектуючі. Як говорить представник DJI, зараз в Китаї «проходить обкатку» нова модель агродрона – S1. Скоро він теж з'явиться на глобальному ринку.

Поки що китайці не продали жодного дрона Agros в Україні, але вже ведуть переговори з агрохолдингами. Дрони в українському агробізнесі зараз використовує, наприклад, холдинг Kernel, що має 10 таких апаратів.

Тому Kray робить ставку на американський ринок. За оцінками компанії, ринок безпілотників для повітряного внесення США і Канади оцінюється в $1,8 млрд щорічно. Він сформується в наступних три роки і буде насичений протягом 8 років. У цільову групу українського стартапу потрапляють більше половини с/г земель США і Канади і приблизно мільйон фермерів. 20% з них висловили намір купити для внесення засобів захисту літак. 

Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!