Новини

Повернутися до переліку новин

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR 2019: Цементна промисловість. Найкращі практики. Перспективи розвитку», організована Асоціацією «Укрцемент».

Дводенна конференція зібрала в НСК «Олімпійський» більше 300 учасників із 15 країн світу. Серед головних тем – сучасний стан та тенденції розвитку цементної промисловості, енергоефективніcть та екологію, тенденції будівництва в Україні, альтернативне паливо, сусідні ринки, цементобетонні дороги, якість бетону, сучасну архітектуру та міський простір тощо.

За словами голови Асоціації «Укрцемент» Павла Качура, цементна промисловість дає більше 4500 робочих місць. Тільки за минулий рік вона сплатила понад 1,2 млрд грн податків до державного бюджету.

«Це промисловість яка забезпечує середню заробітну плату на 25-30 % більшу, ніж показники відповідного регіону і яка тільки за минулий рік інвестувала у свій розвиток і покращення якості продукції більше 1,7 млрд грн», – додав він.

Перший Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів під час конференції зазначив, що за останні 3 роки в Україні побудовано 6800 км доріг.

«Ми заклали 55,1 млрд. грн бюджету цього року на будівництво доріг і маємо наміри запровадити страхування як нового елементу якості супроводу їхнього будівництва», – сказав урядовець.

Еру бетонних доріг анонсував на конференції Міністр інфраструктури України Володимир Омелян: «Перші десятки кілометрів бетонних доріг будуть укладені саме в 2019 році. І я хочу, щоб через 3 роки вже тисячі кілометрів автошляхів будувалися з бетону».

За його словами, «Укравтодор» має бачення, як можна з бетону будувати сільські та місцеві дороги, експлуатація яких буде набагато тривалішою, ніж експлуатація доріг з асфальтним покриттям.

Виконавчий директор Асоціації «Укрцемент» Роман Скільский у своїй презентації зробив огляд сучасного стану цементної галузі та її перспектив на найближчі роки.

Про світові тенденції цементної індустрії, виклики та роль цементної галузі в економіці Європи розповіли європейські та світові експерти: виконавчий директор Європейської Асоціації цементу CEMBUREAU Кун Коппенхол (Бельгія), аналітик цементної індустрії, Керуючий партнер ON FIELD INVESTMENT RESEARCH Арно Пінатель (Велика Британія), старший експерт в галузі альтернативних видів палива Польської Асоціації Цементу Божена Срода, Керуючий директор Ecorec Штефан Ахляйтнер (Австрія) та ін. Серед вітчизняних експертів на Конференції виступили в.о. керівника Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, директор з економіки та фінансів «ПАТ Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, перший заступник міністра інфраструктури України (2014-2016рр.) Володимир Шульмейстер, Віце-президент Всеукраїнської дорожньої Асоціації Вадим Олійник та ін.

Очільник Держагентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук запропонував скликати нараду з проблем інвестицій в сміттєпереробні потужності з лініями по виробництву альтернативного палива (RDF/SRF) для цементних печей. Крім того,

Савчук розповів про роботу в напрямку створення системи податкового стимулювання переходу підприємств з органічного палива на тверде відновлювальне паливо з відходів, що може суттєво змінити паливний баланс заводів і зекономити національній економіці мільйони тон вугілля.

В.о. керівника Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак презентував національну програму відновлення доріг територіального значення. «Ми пропонуємо уряду розглянути окрему програму за новою для України технологією укочуваного бетону - з окремим фінансуванням у розмірі 10 млрд. гривень на рік. Ми розрахували, що за цією програмою за три-чотири роки питання ремонту доріг буде вирішено». За словами Новака, укочуваний бетон поєднує переваги технології асфальто-бетону щодо укладення і швидкості введення в експлуатацію та технології звичайного цементо-бетону, і має велику популярність в Європі.

Родзинкою програми стала презентація «королеви бетону», архітекторки, засновниці студії «Solmaz Primavera» Сольмаз Фуляді. Дизайнерка іранського походження – переможниця багатьох світових професійних конкурсів завдяки своїм виробам з бетону. В її руках холодна суміш перетворюється на меблі, декор, аксесуари різних кольорів та поєднань. Сольмаз запросила присутніх до власної квартири-студії, повністю виконаної з  бетону, щоб переконатися, що це зручний та комфортний матеріал.

Додамо, що конференція UKRCEMFOR є найбільшою галузевою подією України, яка проходить раз на 2 роки. Цього року захід, який вже став головною комунікаційною платформою для представників ринку, пройшов увосьме.

Джерело:  прес-служба Асоціації «Укрцемент».

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!