Новини

Повернутися до переліку новин

В ЄС остаточно відмовилися від одноразового пластику

21 травня рада Європейського союзу ухвалила директиву, яка передбачає обмеження у використанні деяких одноразових пластикових виробів. Зазначено, що прийняття нових правил є заключним етапом процедури прийняття відповідної директиви, за яку раніше проголосував Європарламент. Про це повідомляє ZN.UA

«Директива про одноразові пластмаси заснована на чинному законодавстві ЄС щодо відходів, але розширена, встановлює більш суворі правила для тих видів продукції і упаковки, які входять в десятку тих предметів, що найбільше зустрічаються та забруднюють європейські пляжі. Нові правила забороняють використання певних одноразових пластикових виробів, для яких існують альтернативи. Крім того, запроваджуються конкретні заходи по скороченню використання пластикових виробів, якими найбільш часто засмічують навколишнє середовище», - йдеться в повідомленні.

Однією з основних цілей директиви є зменшення кількості пластикових відходів, які створює людина. Так, згідно з новими правилами, до 2021 року в ЄС повністю заборонять одноразові пластикові тарілки, столові прилади, соломинки, повітряні кульки та ватні палички.

При цьому до 2029 року 90 % використаних пластикових пляшок мають бути зібрані в сміття та відсортовані. Крім того, до 2025 року в складі пластикових пляшок повинно бути не менше 25 % матеріалу, який можна переробити. До 2030 року такого матеріалу в пляшках має бути не менше 30 %.

Директивою передбачено притягнення до відповідальності виробників пластикової продукції, а також залучення тютюнової галузі до відшкодування коштів за утилізацію недопалків. Для того, щоб привести у відповідність свої законодавства у країн-членів Євросоюзу є два роки.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!