Новини

Повернутися до переліку новин

Вчені з Японії і Австралії знайшли спосіб прибрати космічне сміття

Декількома дослідницькими групами була розроблена концепція апарата, який може впливати на об'єкт на орбіті за допомогою направленого потоку іонів чи плазми.

Японські і австралійські вчені знайшли спосіб знизити швидкість руху космічного сміття і вивести його з орбіти за допомогою плазмового ракетного двигуна з двома протилежно направленими соплами, повідомляє The Scientific Reports.
Щоб запобігти Ефекту Кесслера (швидке збільшення кількості космічного сміття, яке перешкоджає виведенню нових апаратів у космос), декількома дослідницькими групами була розроблена концепція апарата, який може впливати на об'єкт на орбіті за допомогою направленого потоку іонів чи плазми.

Технологічна складність реалізації цієї ідеї полягає в тому, що створюваний двигуном потік частинок не тільки впливатиме на космічне сміття, а й штовхатиме супутник у зворотному від нього напрямку, через що цю силу необхідно компенсувати додатковим двигуном.

Однак група вчених з Університету Тохоку знайшла спосіб реалізувати концепцію з використанням одного двигуна, який одночасно впливатиме на об'єкт космічного сміття і стабілізуватиме положення супутника.

Вчені створили прототип двонаправленого плазмового двигуна, який має камеру з двома відкритими виходами. Усередині камери розташовані дві трубки для подачі аргону і дві антени для його іонізації, а зовні - два соленоїди. Спрямовувати тягу в обох напрямках можна за допомогою зміни конфігурації магнітного поля чи рівня подачі газу в кожній з трубок.

Завдяки можливості змінювати співвідношення між потоками плазми, що виходять з різних сторін двигуна, цей двигун можна використовувати в режимах прискорення і гальмування супутника, а також для видалення космічного сміття з орбіти.

Джерело: Korrespondent.net

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!