Новини

Повернутися до переліку новин

ВІД СЛІВ ДО ДІЇ: ЕКОЛОГІЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ ГРУПИ МХП

Компанія МХП, як представник соціально відповідального бізнесу, вживає заходів для мінімізації впливу діяльності підприємств Групи на довкілля.Для цьогорозроблено Екологічну політику, яка встановлює екологічні принципи діяльності холдингу, створено єдину форму річної звітності з екологічних питань для усіх підприємств МХП. Окрім цього, на кожному з них ведуться відповідні реєстри та працюють штатні сертифіковані екологи, які контролюють дотримання цих документів та законодавства України, а також здійснюється низка природоохоронних заходів у різних куточках України.

Участь громадськості в процесі оцінки впливу господарської діяльності підприємств на довкілля — важливий аспект роботи агрохолдингу. Прозоре і соціально відповідальне партнерство у всіх напрямах — принцип сталого розвитку компанії. Це стимулює покращувати результати та уникати будь-яких порушень, у тому числі екологічних.

Ухолдингу розроблено єдину форму річної внутрішньої звітності з екологічних питань, яка охоплює всі підприємства МХП. Щороку компанія розширює її та деталізує інформацію для всіх зацікавлених сторін. Наразі така звітність передбачає сім блоків, що розкривають інформацію про відходи, стічні води, викиди в атмосферу, відомості про спожиті ресурси, про скарги екологічного характеру, які надійшли на адресу окремого підприємства чи холдингу в цілому, та застосовані штрафні санкції за результатами екологічних перевірок. Також в документі мають бути відображені витрати на збереження екології та призначені для цього споруди. Така внутрішня звітність дає змогу аналізувати кількісні показники екологічної діяльності підприємства та коригувати плани на майбутнє.

Окрім того, на кожному підприємстві Групи складено п’ять обов’язкових реєстрів, які щороку оновлюються. Ця інформація допомагає екологам та особам, відповідальним за охорону довкілля, здійснювати оцінку ризиків, запобігати екологічним порушенням та будувати стратегію екологічного господарювання з використанням новітніх очисних систем та переробних комплексів.   

«Протягом 2017 року компанія не сплачувала суттєвих штрафів та не підпадала під будь-які санкції через порушення чи недотримання природоохоронного законодавства України. За дотриманням принципів екологічної безпеки стежать не лише зовнішні контролюючі органи, а й штатні екологи чи особи, відповідальні за охорону довкілля. Основна зона їхньої відповідальності — зменшення витрат, пов’язаних із впливом підприємства на довкілля, а також запобігання надзвичайним екологічним ситуаціям та аваріям, які можуть виникнути з вини підприємства. Кожен виробничий процес строго регламентовано. Ми намагаємося передбачити збої в роботі і закладаємо час та ресурси на їх усунення. Аби уникнути неприємних сюрпризів, які б завдавали шкоди довкіллю, ми постійно шукаємо нові способи екологічного господарювання і відкриті до нового досвіду», — зауважив Олександр Семенець, головний еколог МХП.

Нещодавно в рамках серії екологічних прес-турів підприємствами Групи МХП представники національних ЗМІ відвідали «Вінницьку птахофабрику», де ознайомилися не лише з діяльністю найбільшого підприємства такого типу в Україні та другого за розмірами в Європі, а й побачили, як працюють новітні очисні системи за голландською технологією та побували на біогазовому комплексі, будівництво першої черги якого завершується. Окрім того, 27 липня за сприяння БФ «Урожай — громаді» НВФ «Урожай» Групи МХП та Черкаської ОДА планується проведення еко-фестивалю в Ліплявській громаді в рамках реалізації проекту «Екологічний спосіб життя об’єднує громади». Проект спрямований на те, щоб привернути увагу людей до проблеми засмічення територій і  згуртувати їх навколо екологічних питань. Представники громад Черкаської області будуть змагатися у швидкості збирання сміття (плогінг) та прослухають лекцію, для чого та як правильно сортувати відходи. Учасники заходу зможуть обмінятися досвідом з реалізації екологічного способу господарювання та вирішення екологічних проблем. Захід буде проведено у форматі еко-свята із виступами творчих гуртів, проведенням конкурсів, та приготування козацької каші.

Підприємства МХП активно впроваджують у своїй діяльності не лише інноваційні методи роботи, техніку, засоби, а й переймають передові технології для збереження довкілля та обмінюються досвідом з іншими представниками бізнесу та громадських структур. Спільна робота, досвід поколінь і досягнення сучасності — потужна основа відповідального бізнесу, лідером якого є компанія МХП.

Інформаційна довідка

МХП інноваційна компанія, яка стрімко розвивається, сприяє розвитку сільської місцевості та національної економіки України. Це вертикально інтегрований холдинг, який є одним з найкращих працедавців в агропромисловому комплексі України. Робочі місця для близько 28 тис. різних спеціалістів створені більш ніж 30 підприємствами Групи в 14 областях країни. МХП є провідним виробником курятини з найбільшою долею на ринку і високою впізнаваністю брендів своїх продуктів: «Наша Ряба», «Qualiko», «Легко!», «Бащинський», «Ukrainian Chicken». Земельний банк компанії сягає 370 тис. га, а продукцію реалізують у більше ніж 60 країнах світу. У Нідерландах та Словаччині діють переробні заводи холдингу.

Корпоративна соціальна відповідальність МХП охоплює декілька напрямів: сприяння розвитку сільських громад, досягнення продовольчої безпеки, охорона довкілля. Задля розвитку громад холдинг щороку долучається до соціальних ініціатив та сприяє розвитку інфраструктури в регіонах своєї присутності. Для досягнення продовольчої безпеки МХП дбає про високу якість і безпечність продукції та впроваджує інноваційні технології і процеси. Пріоритетними напрямами діяльності компанії є пошук і застосування альтернативних енергетичних ресурсів, енергоощадних технологій, досягнення енергетичної та продовольчої незалежності. Для збереження екології в місцях розташування своїх підприємств холдинг споруджує біогазові комплекси для отримання «зеленої» енергії.

З 15 травня 2008 року акції МХП котируються на Лондонській фондовій біржі під тікером MHPC.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!