Матеріал підготовано Трибой О. В., старшим консультантантом ТОВ «НТЦ «Біомаса», та Драгнєвим С. В., старшим консультантом ТОВ «НТЦ «Біомаса»
Стаття дасть відповіді на запитання:
Чи можна ефективно використати покинуті, забруднені чи малопродуктивні землі?
Ствердну відповідь на це запитання дає проект, який розпочався у 2016 році. Він має назву «Стимулювання вирощування сталої сировини для виробництва біопалив другого покоління на покинутих та забруднених землях в Європі» (FORBIO). Проект фінансується в межах програми Європейського Союзу з науки та інновацій «Горизонт 2020». Він покликаний продемонструвати життєздатність використання земель в країнах — членах ЄС і Україні для сталого виробництва біоенергетичної сировини, яке не впливає на постачання продуктів харчування та кормів, а також не зачіпає земель, що на сьогодні використовуються для рекреаційних та/або природоохоронних цілей.
Україна стала однією з демо-країн разом із Італією та Німеччиною, в яких проводиться основна діяльність проекту, результати якого покликані закласти підґрунтя для побудови і зміцнення місцевих біоенергетичних ланцюгів, що є конкурентоспроможними та відповідають найвищим критеріям сталості, сприяючи виходу на ринок сталої біоенергетики в країнах ЄС і Україні (рис. 1).
Увага! Матеріал публікується частково! Повна версія – в журналі «Екологія підприємства» № 7, 2018
Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 7, 2018
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Найближчі заходи
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»