Графіка: University of Cincinnati
Наша планета змінюється щодня. Тепер завдяки дослідникам з Університету Цинциннаті можна подивитися, як вплинула діяльність людини на природу за останню чверть століття.
Нові карти, опубліковані командою вчених, показують, що 22 % придатної для життя поверхні Землі суттєво змінилися в період з 1992 по 2015 рік. На діаграмах показані зміни лісових і заболочених територій, сільськогосподарських угідь, збільшення посушливих ділянок.
Ці графіки були створені для кращого розуміння міграції по всьому світу - чому люди переселяються з одного місця на інше.
Для створення своїх карт вчені використовували високоякісні знімки з супутників Європейського космічного агентства, отримані за кілька десятиліть.
На картах можна побачити, як зникають ліси в Центральній та Південній Америці для того, щоб люди могли вирощувати сільськогосподарські культури, в Північній Америці та Європі постійно збільшуються міста, а на півдні США пропадають болота.
Крім того, вчені показали, як за останні 24 роки збільшилася площа Сахари через підвищення температури клімату, висохло Аральське море після того, як фермери використовували гігантську кількість води для вирощування бавовни.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами Science Alert
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»