Сонячні панелі з PET-плівки створили в Австралії. Їх виготовляють шляхом друку електронним чорнилом на прозорий пластиковий лист. Панелі можна згинати і прикріплювати до поверхні будь-якої кривини.
Панелі друкуються на пластиковій плівці товщиною <0,1 мм. Вони виробляють і проводять електрику завдяки особливим електронним «чорнилам». Сонячну плівку можна швидко надрукувати у «промисловому масштабі» на звичайних офсетних друкарських верстатах і використовувати для швидкого розгортання на великих територіях.
Квадратний метр таких панелей коштує $ 7,42, що в 30 разів дешевше від аналогів з жорстких кремнієвих пластин, наприклад, панелі для «сонячного даху» від Tesla коштують $ 235 за м2. Панелі можуть працювати навіть при слабкому освітленні, це означає, що тонкоплівкові модулі можна розміщувати в тіні або орієнтувати на неосвітлену сторону.
Група професора Пола Дастур з Університету Ньюкастла в Австралії десяти понад десять років працювала над створенням легких сонячних панелей, вироблених способом рулонного друку подібно до звичайних газет. Університет Ньюкасла - один з трьох провідних дослідницьких центрів у світі, де тестуються друковані сонячні панелі.
Основа гнучких панелей - той самий міцний пластик PET, що й матеріал для звичних пластикових пляшок. Це означає, що основою для сонячних модулів може стати вдруге перероблений пластик.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами BuildingTech
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»