Європейський слід
Реформа дозвільної системи у галузі промислового забруднення ґрунтується на Директиві 2010/75/ЄС про промислове забруднення (ДПЗ), яку Україна зобов’язалася впровадити відповідно до Угоди про Асоціацію з ЄС.
Чехія почала імплементацію Директиви 2010/75/ЄС в 2002 році. Тоді це була Директива про комплексне запобігання і контроль забруднення (2008/1/ЄС). Країна масово видавала інтегровані дозволи у 2003–2007 роках.
За цей час було видано 1776 інтегрованих дозволів на установки, що підпадають під дію Додатку 1 ДПЗ. У 2018 році кількість інтегрованих дозволів у країні налічувала 1477.
Виробництва Додатку 1 до Директиви на прикладі Чехії
Проте певні виробництва можуть мати декілька установок, які підпадають під вищезазначені категорії. Наприклад, чеська компанія Tereos TTD Co.
Завод Добровіце (www.cukrovaryttd.cz), що виробляє цукор та спирт, здійснює виробництва, що відповідають чотирьом категоріям Додатку 1 ДПЗ. Це:
1) Виробництво цукру = Категорія 6.4.b.
Обробка та переробка сировини (за винятком фінальної розфасовки), призначеної для виробництва продуктів харчування або кормів із (II) тільки рослинної сировини з виробничою потужністю, що перевищує 300 тонн на день або 600 тонн в день, якщо установка працює не більше 90 днів поспіль на рік;
2) Виробництво вапна = Категорія 3.1.b.
Виробництво вапна в печах з продуктивністю понад 50 тонн на добу;
3) Виробництво спирту = Категорія 4.1.
Виробництво таких органічних хімічних речовин, як: (b) кисневовмісні вуглеводні — спирти, альдегіди, кетони, карбонові кислоти, складні ефіри і суміші складних ефірів, ацетатів, простих ефірів, пероксидів і епоксидних смол;
Автор: Світлана Сушко, експерт Команди підтримки реформ при Мінприроди
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 8, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»