Дослідники з канадського університету Макгілла виявили, що один чайний пакетик виділяє близько 11,6 мільярда частинок мікропластику, коли його заливають гарячою водою (близько 95 °C).
Як зазначає The Guardian, до води також потрапляє 3,1 мільярда наночастинок пластику.
Згідно з попередніми дослідженнями, опублікованими раніше цього року, людина в середньому за добу з’їдає та вдихає щонайменше 100 тисяч частинок мікропластику. За одне заварювання чайні пакетики виділяють річну дозу мікропластику.
Наразі більшість чайних пакетиків виготовляють з натуральних волокон. Втім пластик досі використовують для герметизації пакетика. А деякі компанії, навпаки, повернулися до пластикового упаковування, яке досліджували науковці.
Пакетики розрізали та занурювали в окріп. Протягом 5 хвилин за допомогою спеціального електронного мікроскопа вчені стежили за виділенням частинок мікропластику.
Дослідники припустили, що причиною виділення великої кількості частинок із пакетика, може бути те, що пластикова упаковка контактувала з окропом. «Харчова» пластмаса може виділяти токсичні речовини, коли нагрівають вище за 40 °С.
Мікропластик — це крихітні частинки пластику (точніше полімеру, основи пластикової маси), які є найбільшим забруднювачем довкілля. Ці частинки мають розмір від 5 мм до 100 нм. Мікропластик вчені вже виявляли в арктичних льодах, водопровідній воді, пилу, кухонній солі, меді та пиві, фекаліях людей і тюленів.
Зазначимо, що ВООЗ визнала мікропластик в питній воді безпечним. Проте дослідження з цього питання ще тривають. А тим часом спортивні майданчики зі штучним покриттям можуть заборонити через мікропластик
Джерело: Громадське
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»