Як провести класифікацію відходів на підприємстві?
Відповідь:
Під час роботи комісії зі списання постійно виникає питання ідентифікації відходів та визначення виду відходів за ДК 005-96. За відсутності еколога у комісії рішення приймає голова комісії за погодженням із бухгалтером-обліковцем та іншими заінтересованими особами, що фактично спотворює інформацію про обсяги і види відходів. Така ситуація дуже небезпечна як для еколога, так і для бухгалтера та підприємства в цілому.
Великі підприємства та компанії з іноземним капіталом вирішують проблему обліку відходів шляхом створення в автоматизованих системах бухгалтерського обліку Довідника відходів, як складової Номенклатора товарів, робіт і послуг в автоматизованих системах бухгалтерського обліку.
Завдяки цьому на підприємстві встановлюється суворий контроль над утворенням відходів, їх обліком, видатками на їх утилізацію.
Разом з цим, під час створення Довідника відходів, проводиться відокремлення відходів від ТМЦ та вторинної сировини.
Звіт за формою №1 — відходи та усі інші звітні матеріали і декларативні документи ведуться виключно про відходи, які набули юридичного статусу відходів.
Юридичний статус відходи набувають у бухгалтерському облікові, а не за бажанням еколога!
Такі акценти розставляє та надає поради менеджерам природоохоронної діяльності Валентин Щербина, віцепрезидент Професійної асоціації екологів України, автор Експрес-курсу підвищення кваліфікації «УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ»
Запрошуємо підвищувати кваліфікацію на курсі, під час якого Вас очікують:
Курсом передбачається підсумковий контроль знань і умінь слухача, що підтверджує факт підвищення кваліфікації.
Вирішуйте актуальні проблеми та здійснюйте ефективну роботу у сфері поводження з відходами на підприємстві ВЖЕ ЗАРАЗ!
Чекаємо на вас 8 грудня 2020 онлайн
Увага! Спеціальні умови: Членам ПАЕУ безкоштовно згідно з рівнями участі
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»