На території України державному обліку та паспортизації підлягають в обов’язковому порядку всі відходи, що утворюються і на які поширюється дія Закону «Про відходи».
Паспортизація відходів — процес послідовного збирання, узагальнення та зберігання відомостей про кожний конкретний вид відходів, їх походження, технічні, фізико-хімічні, технологічні, екологічні, санітарні, економічні та інші показники, методи їх вимірювання і контролю, а також про технології їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення.
Мета паспортизації відходів на підприємстві — отримання вичерпної ідентифікації та визначення оптимальних шляхів поводження з відходами.
Форма технічного паспорта відходу та його покрокове заповнення наведено у ДСТУ 2195-99.
Паспорт повинен містити наступну структуру:
У процесі проведення інвентаризації джерел утворення відходів на території підприємства проводиться розрахунок Показника загального утворення відходів з метою визначення необхідності внесення підприємства до реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів (згідно з постановою КМУ «Про затвердження Порядку ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів» від 31.08.1998 р. № 1360).
Приклади заповнення паспорту ви знайдете у випуску журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №7, 2021
Спілкуйтеся із екологами-практиками та підвищуйте кваліфікацію з поводження із відходами!
Запрошуємо на Дистанційний спецкурс «Управління відходами на підприємстві»
Коли? 13 грудня 2021 о 10:30
Що отримають учасники курсу?
Експерт курсу: Валентин Щербина, віцепрезидент ПАЕУ, експерт у сфері обліку та управління відходами, експерт журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», еколог-практик
Важливо: передбачені спеціальні умови за партнерськими програмами для членів Професійной асоціації екологів України (PAEU)
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»