Новини

Повернутися до переліку новин

Для чого існує реєстр об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів?

Реєстр об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів ведеться з метою забезпечення збирання, оброблення, збереження та аналізу інформації про об’єкти утворення, оброблення та утилізації відходів.

Реєстр об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів ведеться на підставі звітних даних виробників відходів, відомостей уповноважених органів виконавчої влади у сфері поводження з відходами.

У реєстрі визначаються номенклатура, обсяги утворення, кількісні та якісні характеристики відходів, інформація про поводження з ними та заходи щодо зменшення обсягів утворення відходів і рівня їх небезпеки.

Порядок ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів визначається ПКМУ від 31.08.1998 р. № 1360.

Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки від 17.02.1999 р. № 41 були затверджені форми реєстрових карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів та Інструкція щодо їх складання.

Зверніть увагу!

Однак наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів від 03.02.2021 р. № 74 були внесені зміни до наказу від 17.02.1999 р. № 41.  Суттєвих змін форми реєстрових карт ОУВ та ООУВ не зазнали, були скасовані вимоги щодо погодження з
територіальними органами Держсанепідслужби. Але у зв’язку з цим виникла суперечка законодавчих актів, оскільки зміни були внесені до наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки, а ПКМУ № 1360 залишилась без змін.

Нагадаємо, що підприємства повинні щороку проводити ревізію даних реєстрових карт та надавати данні про внесені зміни до обласних державних адміністрацій, на електронних носіях задля подальшого корегування єдиного державного реєстру.

Читайте більше у випуску журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №7, 2021

Національний центр сталого розвитку за підтримки Професійної асоціації екологів України проводить курси підвищення кваліфікації та тренінги для менеджерів природоохоронних служб

ПРОПОЗИЦІЯ НАВЧАННЯ НА 1 ПІВРІЧЧЯ 2022

Запрошуємо на курси щодо поводження із відходами

Дистанційний спецкурс «Управління відходами на підприємстві»  (зі свідоцтвом державного зразка про підвищення кваліфікації)

Коли? 13 грудня 2021 о 10:30

У програмі:

 • Імплементація директив ЄС у сфері поводження з відходами.
 • Планування роботи у сфері поводження з відходами на підприємстві, бюджетування витрат на екологічні послуги з утилізації/видалення відходів. Основні статті витрат на утилізацію відходів, місце та роль еколога у мінімізації витрат.
 • Життєвий цикл товарно-матеріальних цінностей, утворення відходів і вторсировини при списанні товарно-матеріальних цінностей, набуття юридичного статусу відходів.
 • Бухгалтерський облік відходів у автоматизованих системах бухгалтерського обліку (1С, Парус та ін). Основні правила, типові помилки, шляхи вирішення проблемних питань обліку відходів. Автоматизація обліку.
 • Класифікація і паспортизація відходів, реєстрові картки ОУВ. Звітність у сфері поводження з відходами.
 • Декларування відходів. Проблемні питання, типові помилки, шляхи вирішення.
 • Здійснення внутрішнього нагляду(контролю) за дотриманням законодавства у сфері поводження з відходами структурними підрозділами підприємства. Внутрішні перевірки, порядок проведення, документальне оформлення, контроль за виконанням приписів.

Експерт курсу: Валентин Щербина, віцепрезидент ПАЕУ, експерт у сфері обліку та управління відходами, експерт журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», еколог-практик

Вартість участі: 3000 грн на одну особу

Онлайн-тренінг «Актуальні питання поводження з відходами на підприємстві» з циклу Інтенсив-курс «Екологічна безпека підприємства» (з сертифікатом учасника тренінгу від ПАЕУ)

Коли? 17 грудня 2021 о 14.00

У програмі:

 • Розбір вимог по галузях.
 • Віднесення відходів до класу небезпеки.
 • Паспортизація відходів.
 • Питання-відповіді

Експерт курсу: Віктор Гуденець, інженер- еколог (фахівець із забезпечення захисту довкілля та раціонального природокористування), юрист у галузі екологічного права, керівник мікропідприємства з консалтингу та інжинірингу

(у рядку «Промокод» вкажіть дату тренінгу 17 грудня)

Вартість участі: 1000 грн на одну особу

Що отримають учасники заходів?

 • жваве спілкування протягом онлайн-занять та консультації від експертів протягом заходу;
 • презентаційні та довідкові матеріали, приклади, авторські напрацювання, що стануть в нагоді керівнику, екологу, бухгалтеру;
 • відеозапис курсу (на випадок, якщо ви щось пропустили);
 • документ учасника заходу

Важливо: передбачені спеціальні умови за партнерськими програмами для членів Професійной асоціації екологів України (PAEU)

З питань участі в курсі:

Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів: 0 800 214 899

Щодо вступу до ПАЕУ:

Інна Сінєнко, 073-305-8016, event@ecolog-ua.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!