Чи підлягають ліцензуванню заготівля, збір, переробка поліетилену, автошин та металобрухту (чорні та кольорові)? Які нормативно-правові документи підтверджують скасування ліцензій або, навпаки, обов’язок її отримання?
Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, визначено статтею 7 даного Закону, який передбачає ліцензування провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами. Поводження, операції з металобрухтом вказаним переліком не передбачені.
Відповідно до пункту 14 частини першої статті 7, абзацу першого частини другої статті 9 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 446 затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами (надалі – Ліцензійні умови).
Довідково:
Відповідно до Ліцензійних умов небезпечні відходи визначені як відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними
Зокрема, це небезпечні відходи визначені розділом А Жовтого переліку відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого переліків відходів» від 13 липня 2000 р. № 1120.
У вказаному переліку відходи поліетилену, автошин (гуми) відсутні, а отже, не мають статусу небезпечних та поводження з ними не потребує ліцензування.
Також за ст. 2 Закону України «Про металобрухт» Закон України «Про відходи» не поширюється на відносини, що виникають у процесі збирання, заготівлі та здійснення операцій з металобрухтом.
Отже, поводження, операції з металобрухтом не передбачають ліцензування.
Додатково винятковий перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності визначено Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», що також не містить дозвільних документів щодо поводження з відходами поліетилену, автошин та металобрухтом
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №7, 2021
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»