Новини

Повернутися до переліку новин

6 шахтарських міст Донецької області підписали європейську Декларацію Справедливої трансформації

Наприкінці грудня 2019 року міські голови шести шахтарських міст Донецької області, що входять до складу Платформи сталого розвитку, приєдналися до європейського Форуму мерів та підписали Декларацію Справедливої трансформації. Україна стала 11 країною-підписантом.

Перше представлення ініціативи відбулося на зустрічі Платформи Європейської комісії “Трансформація вугільних регіонів” у жовтні цього року. За підтримки WWF Німеччини, мери вугільних містечок Німеччини, Словаччини, Польщі, Румунії, Греції, Болгарії, Чехії, Чорногорії, Словенії, Боснії та Герцеговини виступили із спільною заявою та продемонстрували керівництву ЄС політичну волю до рішучих змін на місцевому рівні.

Відповідно до Декларації, міські голови:

  • визнають, що зобов’язання, взяті країнами відповідно до Паризької угоди, призведуть до скорочення викидів парникових газів;
  • висловлюють занепокоєність, що європейські вугледобувні регіони зіткнуться з безпрецедентними соціальними та економічними викликами внаслідок переходу Європи до чистої економіки з нульовими викидами;
  • заохочують національні уряди вести прозорий та всеохоплюючий діалог з регіональними зацікавленими сторонами у вугледобувних регіонах;
  • визнають, що місцеві громади від самого початку повинні бути включені у всі перехідні процеси;
  • закликають, щоб на національному та європейському рівнях був прямий доступ до коштів та збільшення масштабів фінансової підтримки для реалізації справедливої трансформації.

«Ми бачимо живий приклад того, як за умови недостатньо амбітної національної політики, кліматичне лідерство в країнах Європи починають брати на себе муніципалітети шахтарських регіонів. Долучення українських міст до цієї ініціативи ще раз сигналізує про розуміння потреби та можливих проблем справедливої трансформації на місцевому рівні.

На мій погляд, це щось абсолютно нове, такого дискурсу не було ще 5 років тому і повинно привернути увагу українського уряду», – коментує експерт Екодії Костянтин Криницький.

Повний текст Декларації Справедливої трансформації українською мовою можна знайти за посиланням. Наразі кількість мерів-підписантів складає 49 осіб з 12 вугільних регіонів.

Джерело: Екодія

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!