Незважаючи на те, що в даний час можна отримати до 30% економії енергії, це зниження потенціалу можна зрозуміти лише з точки зору відмінностей, які існують між активними і пасивними формами енергоефективності.
Активна і пасивна енергоефективність
Пасивна енергоефективність досягається такими заходами, як зниження теплових втрат і використання обладнання, яке вимагає мало енергії.
Активна енергоефективність досягається шляхом створення інфраструктури для вимірювання, моніторингу та контролю використання енергії з метою внесення довготривалих змін. (див . рис Рішення з енергоефективності на основі життєвого циклу).
Заощадження від 5% до 15% можна легко отримати за рахунок впровадження пасивної енергоефективності.
Типові заходи включають виведення з експлуатації резервних систем, використання високоефективних двигунів і освітлення, корекцію коефіцієнта потужності. Більш значної економії можна досягти шляхом впровадження активних енергоефективних заходів.
Зазвичай:
Активна енергоефективність не вимагає вже встановлених високоефективних пристроїв та обладнання, оскільки цей підхід можна застосувати до всіх типів обладнання.
Правильне управління необхідне для максимальної ефективності – немає сенсу мати лампочки з низьким споживанням, якщо ви збираєтеся витрачати енергію, залишаючи їх увімкненими в порожніх приміщеннях!
Однак важливо пам’ятати, що заощадження можуть бути втрачені через:
Крім того, коли очікується, що електрична мережа оператора зазнає частих змін з огляду на діяльність, в якій вона бере участь, ці зміни повинні спонукати до пошуку негайних і значущих заходів оптимізації.
Підходи до енергоефективності також повинні враховувати інші параметри (температуру, світло, тиск тощо), оскільки, якщо припустити, що енергія трансформується без будь-яких втрат, енергія, споживана обладнанням, може перевищувати корисну енергію, яку воно виробляє.
Одним із прикладів цього є двигун, який перетворює частину споживаної енергії в тепло на додаток до механічної енергії.
«Енергоефективна економіка» - окрема сесія в рамках GREEN ECONOMIC RECOVERY FORUM «Бізнес в нових реаліях: війна, екотрансформація, євроінтеграція», що вже 24 червня в онлайн зосередиться на питаннях:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»