Новини

Повернутися до переліку новин

Німецький пакет допомоги акцентує увагу на енергоефективності

У світлі зростання цін на енергоносії уряд Німеччини представив комплексний пакет допомоги, щоб зменшити залежність від викопного палива з Росії та зменшити фінансовий тиск на громадян Німеччини. 

 • Заходи будівельного права
 • Заохочувальні програми
 • Норми опалення

Економія енергії та енергоефективність є двома основними аспектами пакету

Буде розпочата широка кампанія, спрямована на підвищення обізнаності громадян та бізнесу щодо зниження споживання енергії та підвищення енергоефективності, а також для висвітлення заходів з низькими інвестиціями, таких як розумні термостати та гідравлічне балансування.

Заходи будівельного права

 • Внесення змін до Закону про енергетику будівель (GEG) цього року, щоб стандарт ефективності 55 був обов’язковим для нових будівель з 1 січня 2023 року;

Заохочувальні програми

 • Субсидії щодо енергоефективності будуть збільшені у федеральній програмі стимулювання енергоефективних будівель
 • Створення основи для власників будівель для заміни котлів, яким більше 20 років, та оптимізація існуючих заходів із заміни газових котлів у Програмі стимулювання енергоефективних будівель. «Наступ теплових насосів» буде розпочато для приватних домогосподарств, торговців та промисловості;
 • Планування безпеки для претендентів на програми субсидування енергоефективного ремонту: уряд Німеччини забезпечить належне фінансування програм і уникнення припинення субсидій;
 • Пріоритет ремонту буде наданий особливо неефективним будівлям відповідно до принципу ЄС «перше гірше»

Норми опалення

 • Нова вимога до всіх нових систем опалення, наскільки це можливо, працювати з 65 відсотків відновлюваної енергії з 1 січня 2024 року замість 2025 року, як зараз планується в коаліційному договорі;
 • Запровадження муніципального теплового планування в Німеччині як інструменту координації місцевого та ефективного використання тепла.
 • До 2030 року досягти принаймні 50 відсотків кліматично нейтрального тепла в мережах централізованого теплопостачання та сприяти інтеграції відпрацьованого тепла в такі мережі.

30 березня федеральний міністр з питань економіки та боротьби з кліматом ініціював рівень завчасного попередження національного плану надзвичайних ситуацій з газом і в той же час закликав підприємства та домогосподарства економити газ та іншу енергію.

А що в Україні? Які кроки слід зробити першочергово, щоб економіка стала більш енергонезалежною і енергоефективною? Будемо розбиратись спільно з експертами вже 24 червня на форумі GREEN ECONOMIC RECOVERY FORUM «Бізнес в нових реаліях: війна, екотрансформація, євроінтеграція»

Джерело: www.gtai.de

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!