Розвиток української біоенергетики як складової енергетичної безпеки, післявоєнного відновлення та сталого розвитку громад - один із пріоритетних напрямів роботи Держенергоефективності.
“Держенергоефективності активно реалізує державну політику у сфері альтернативних видів палива. Наша команда сприяє розвитку біоенергетики, розробляючи законопроєкти, аналізуючи проблеми та шукаючи ефективні способи їх вирішення”, - наголосив заступник Голови Держенергоефективності Віктор Білько під час відкриття міжсекторального діалогу “Невикористаний біоенергетичний потенціал України: комплексний погляд на цільове використання”.
За безпосередньої участі Агентства розроблено законопроєкти щодо:
“Щоб використати на повну силу потенціал біоенергетики, доцільно розглядати можливості для створення енергетичних кластерів. Вони поєднують біоенергетичні проекти з іншими проектами сільського господарства, енергетичною утилізацією відходів, виробництвом енергоефективних матеріалів та іншими ініціативами. Це дозволить комплексно відродити регіон, дати робочі місця мешканцям та тимчасово переміщеним особам”, - зауважив Віктор Білько.
“Сьогодні ми посилюємо роботу і запрошуємо до співпраці з нами всіх стейкхолдерів: органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, провідні асоціації, бізнес, міжнародні організації”, - підкреслив заступник Голови Держенергоефективності та закликав учасників заходу до діалогу.
Детальніше про напрацювання Агентства розповіла Олена Ленська - директор Департаменту розвитку відновлюваної енергетики Держенергоефективності. Окреслюючи потенціал України для виробництва твердого та рідкого біопалива, а також біометану, вона розкрила суть розроблених законодавчих ініціатив для стимулювання кожного напряму та закликала застосовувати кластерний підхід для енергетичної трансформації і відновлення громад.
“Створення енергетичних кластерів дасть змогу не лише вирішити питання енергозабезпечення громади, а й завдяки об’єднанню проєктів різних галузей активізувати економічні процеси, створюючи умови для життя людей та сталого розвитку на довгострокову перспективу. Наразі в деяких регіонах України є низка незадіяних цукрових та спиртових заводів, які мають розвинену інфраструктуру та можуть бути використані для розбудови кластерів”, - зауважила О. Ленська.
Джерело: Державне агенство з енергоефективності та енергозберження України
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»