Держенергоефективності розробляє нові технічні регламенти з екодизайну та енергомаркування енергоспоживчих продуктів відповідно до оновлених вимог ЄС. Про зобов’язання України у цій сфері, напрацювання та подальші зміни розповіла Перший заступник Голови Держенергоефективності Марія Малая під час зустрічі із членами Комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації.
«Технічне регулювання набуває для нас ще більшої значущості з огляду на перспективу здобуття повноцінного членства в ЄС», - повідомила Марія Малая.
«Минулого року ми оновили, окрім іншого, рамковий регламент з енергетичного маркування. Цей рік передусім буде присвячений імплементації оновлених вимог ЄС щодо енергетичного маркування та екодизайну певних енергоспоживчих продуктів», - пояснила вона.
На сьогодні Агентство працює над технічними регламентами щодо вимог до екодизайну для холодильних приладів, джерел світла та самостійних пристроїв керування, побутових пральних машин та побутових прально-сушильних машин, побутових посудомийних машин, малих, середніх та великих силових трансформаторів. Також розробляються технічні регламенти з енергетичного маркування для холодильних приладів, побутових пральних машин та побутових прально-сушильних машин.
У 2023 році Держенергоефективності планує розробити ще низку технічних регламентів щодо встановлення вимог до екодизайну та енергетичного маркування, зокрема:
1) технічні регламенти щодо вимог до екодизайну для:
2) технічні регламенти енергетичного маркування:
“Виконання цих амбітних планів дозволить охопити вимогами енергетичної ефективності в Україні такий самий перелік енергоспоживаючих товарів, який був охоплений технічним регулюванням в ЄС станом на березень 2022 року” - зауважила Марія Малая.
“І в цьому контексті ще більш актуальним стає питання ефективного контролю за дотриманням учасниками ринку вимог технічних регламентів та релевантного реагування на виявлення порушень,”- наголосила вона.
Отже, сторони обговорили можливі шляхи підвищення ефективності контролю за дотриманням вимог технічних регламентів та вирішення вже існуючих проблем, зокрема, щодо використання заборонених неенергоефективних котлів.
Окремо учасники розглянули питання впровадження єдиної бази даних продукції ЄС і шляхи її використання при введенні в обіг на території України енергоспоживчої продукції. Для цього Агентство готує пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про енергетичну ефективність».
За підсумками детального обговорення сторони домовилися співпрацювати у питаннях як технічного регулювання у сфері екодизайну та енергомаркування, так і розробки законодавчих змін.
Джерело: Державне агенство з енергоефективності та енергозберження України
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»