Новини

Повернутися до переліку новин

Держенергоефективності та Європейська Бізнес Асоціація обговорили стан та розвиток технічного регулювання у сфері екодизайну та енергомаркування в Україні

Держенергоефективності розробляє нові технічні регламенти з екодизайну та енергомаркування енергоспоживчих продуктів відповідно до оновлених вимог ЄС. Про зобов’язання України у цій сфері, напрацювання та подальші зміни розповіла Перший заступник Голови Держенергоефективності Марія Малая під час зустрічі із членами Комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації.

«Технічне регулювання набуває для нас ще більшої значущості з огляду на перспективу здобуття повноцінного членства в ЄС», - повідомила Марія Малая.

«Минулого року ми оновили, окрім іншого, рамковий регламент з енергетичного маркування. Цей рік передусім буде присвячений імплементації оновлених вимог ЄС щодо енергетичного маркування та екодизайну певних енергоспоживчих продуктів», - пояснила вона.

На сьогодні Агентство працює над технічними регламентами щодо вимог до екодизайну для холодильних приладів, джерел світла та самостійних пристроїв керування,    побутових пральних машин та побутових прально-сушильних машин, побутових посудомийних машин, малих, середніх та великих силових трансформаторів. Також розробляються технічні регламенти з енергетичного маркування для холодильних приладів, побутових пральних машин та побутових прально-сушильних машин.

У 2023 році  Держенергоефективності планує розробити ще низку технічних регламентів щодо встановлення вимог до екодизайну та енергетичного маркування, зокрема:

1) технічні регламенти щодо вимог до екодизайну для:

  • електронних дисплеїв;
  • холодильних приладів з функцією прямого продажу;
  • зовнішніх джерел живлення;
  • електродвигунів та приводів із змінною швидкістю;
  • серверів та продукції для зберігання даних;
  • зварювального обладнання;

2) технічні регламенти енергетичного маркування:

  • холодильних приладів з функцією прямого продажу;
  • електронних дисплеїв.

“Виконання цих амбітних планів дозволить охопити вимогами енергетичної ефективності в Україні такий самий перелік енергоспоживаючих товарів, який був охоплений технічним регулюванням в ЄС станом на березень 2022 року” - зауважила Марія Малая.

“І в цьому контексті ще більш актуальним стає питання ефективного контролю за дотриманням учасниками ринку вимог технічних регламентів та релевантного реагування на виявлення порушень,”- наголосила вона.

Отже, сторони обговорили можливі шляхи підвищення ефективності контролю за дотриманням вимог технічних регламентів та вирішення вже існуючих проблем, зокрема, щодо використання заборонених неенергоефективних котлів.

Окремо учасники розглянули питання впровадження єдиної бази даних продукції ЄС і шляхи її використання при введенні в обіг на території України енергоспоживчої продукції. Для цього Агентство готує пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про енергетичну ефективність».

За підсумками детального обговорення сторони домовилися співпрацювати у питаннях як технічного регулювання у сфері екодизайну та енергомаркування, так і розробки законодавчих змін.

Джерело: Державне агенство з енергоефективності та енергозберження України

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!