Директива 2010/75/ЄС про промислові викиди прийнята 24 листопада 2010 року і базується на пропозиції Європейської Комісії про перегляд, оновлення та об’єднання семи раніше діючих директив, включаючи директиву про інтегроване запобігання та контроль забруднення (IPPC), щодо великих спалювальних установок (LCP), щодо спалювання відходів (WI), щодо викидів від розчинників та 3-х директив щодо регулювання діоксиду титану. Директива застосовує технологічний підхід до запобігання та контролю промислового забруднення на основі секторального регулювання — найкращих доступних технологій та методів управління (ВАТ) для кожного сектору промисловості, що спричиняє значне забруднення і негативно впливає на довкілля та здоров’я людини. Слід підкреслити, що регулювання на основі ВАТ включають як технологію, що застосовується, так і спосіб проєктування, побудови, обслуговування, організації та експлуатації установки.
Чи знали ви? Використовуючи кращі доступні технології, промислові установки можуть зменшити скиди шкідливих забруднюючих речовин у воду, таких як важкі метали, більш ніж на 90 % (зі збірника успішних історій, опублікованого на сайті Європейської Комісії, 2018 рік).
Чи знали ви? Завдяки регулюванню ЄС ртуть більше не використовується в хлоралкалійній промисловості. Використання альтернативних підходів скоротило щорічне споживання електроенергії в цій галузі у кількості, еквівалентній щоб забезпечити 1 мільйон домогосподарств електроенергією.
Увага! Стаття публікується частково!
Повна версія - в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №6, 2020
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»