Міндовкілля оновило мобільний застосунок та веб-ресурс “ЕкоЗагроза”. Нагадаємо, сервіс був створений за ініціативи Міністра Руслана Стрільця після початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Все для того, аби українці могли оперативно отримувати актуальну інформацію про стан довкілля та повідомляти про факти заподіяння шкоди українській природі.
Кількість відвідувачів ЕкоЗагрози вже перевищує 360 000. Це люди, які знають, де шукати достовірні довкіллєві дані.
Щоб працювати з сервісом було ще зручніше, команда Міністерства вдосконалила як візуал, так і функціонал ресурсу. Тож відтепер ЕкоЗагроза має:
1. Новий, простий та впізнаваний логотип – ЕЗ.
2. Новий інтерфейс, що дозволяє швидше зорієнтуватися та знайти потрібну інформацію на ресурсі.
3. Оновлені категорії впливу на довкілля, за якими ми публікуємо усі дані про шкоду і збитки, завдані довкіллю.
4. Нові дашборди.
Ми змінили підхід до візуалізації даних. Відтепер, наприклад, кожен може онлайн подивитися скільки звернень українців опрацьовано Держекоінспекцією за добу та скільки нараховано за ними збитків.
5. Онлайн моніторинг доступний кожному – на якому етапі знаходиться ваше звернення, коли кінцева дата отримання відповіді на нього тощо.
6. Оновлений модуль підключення постів моніторингу до ЕЗ.
Кожен п’ятий користувач ЕЗ перевіряє рівень радіації в Зоні відчуження. Це найбільш запитувана інформація на нашому ресурсі, тож ми напряму підключили до сервісу передачу даних з постів спостереження Державного агентства України з управління зоною відчуження та ДСП “Екоцентр”. Всі дані відображені на мапі.
7. Власне мапу ми також оновили, а саме підключили до сервісу Google Maps.
Нагадуємо, що на мапі ЕкоЗагрози кожен може знайти інформацію не лише про стан радіації на тій чи іншій території, але і про якість атмосферного повітря та водних ресурсів, а також про всі випадки завдання шкоди довкіллю, які подали українці через сервіс.
8. Пуш повідомлення у мобільному додатку ЕЗ.
Відтепер погода, стан якості повітря, води, радіації, сповіщення про екологічні загрози та повітряні тривоги – все “під рукою” в одному застосунку.
9. Колонка експерта.
Новини чи інформація із інтернету розганяють паніку, сусіди говорять щось на кшталт “ми всі помремо” – запитати про те, наскільки серйозним є вплив тієї чи іншої події на довкілля та людину відтепер можна у фахівця та отримати експерту відповідь.
10. Вдосконалений кабінет користувача ЕЗ.
Зареєструвавшись в кабінеті ЕЗ ви стаєте повноцінним юзером нашого ресурсу, а отже можете переглядати, коментувати та ставити лайки під кожним зверненням, подією чи новиною, подавати звернення про виникнення екологічних загроз, відслідковувати статус їх опрацювання.